Infografika: Taxify v Praze za dva roky uskutečnilo 500 tisíc jízd

V srpnu 2015 vstoupila na český trh, konkrétně do Prahy, estonská aplikace Taxify, která si dala za úkol propojovat řidiče s cestujícími a být tak konkurencí tradičním taxislužbám a dalším alternativním projektům, jako je Liftago či Uber. Za dva roky Taxify v Praze zprostředkovalo půl milionu jízd.

Při příležitosti dvouletého výročí, kdy Taxify funguje v Praze jako na jednom z deseti trhů, si česká pobočka estonské firmy připravila shrnující infografiku, jak se jí dařilo.

Průměrná cesta s Taxify měří 8 kilometrů, trvá 15 minut a zákazníka vyjde na 120 Kč. Nejčastěji se cestující nechávají odvézt na Letiště Václava Havla, Hlavní nádraží, Václavské náměstí nebo do Dlouhé.

Nejdelší jízda s aplikací měřila 407 kilometrů a zákazníka stála 3 540 Kč. Trvala déle než čtyři hodiny, zákazník se nechal odvézt na Oktoberfest do Mnichova.

Zákazníci Taxify jsou nejčastěji odvezeni vozy Škoda Octavia, Rapid a Volkswagen Passat.

Infografika_Taxify

Aplikace Taxify vznikla v roce 2013 jako projekt Markuse Villiga, který v té době dokončoval střední školu a chystal se na vysokoškolské studium. V domovském Tallinnu mu ovšem chyběla aplikace umožňující snadné objednání taxi. Rozhodl se ji proto vytvořit. Své úspory vložil do počátků projektu.

Od té doby se mu podařilo vstoupit na deset převážně evropských trhů a od srpna 2015 poskytuje služby i v České republice. Aplikace Taxify je vyvíjena v Estonsku a je dostupná pro operační systémy iOS a Android.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Janem Bartou

Nových generických domén se v praxi dočkáme nejdřív za dva roky, přinejmenším jedna už má ale českého zájemce. Vlastník statisíců domén Jan Barta je sice k novému modelu skeptický, s dalšími partnery je ale připraven investovat půl milionu dolarů do projektu volně dostupných domén pro třetí svět s koncovkou .free.