Infografika: Taxify v Praze za dva roky uskutečnilo 500 tisíc jízd

V srpnu 2015 vstoupila na český trh, konkrétně do Prahy, estonská aplikace Taxify, která si dala za úkol propojovat řidiče s cestujícími a být tak konkurencí tradičním taxislužbám a dalším alternativním projektům, jako je Liftago či Uber. Za dva roky Taxify v Praze zprostředkovalo půl milionu jízd.

Při příležitosti dvouletého výročí, kdy Taxify funguje v Praze jako na jednom z deseti trhů, si česká pobočka estonské firmy připravila shrnující infografiku, jak se jí dařilo.

Průměrná cesta s Taxify měří 8 kilometrů, trvá 15 minut a zákazníka vyjde na 120 Kč. Nejčastěji se cestující nechávají odvézt na Letiště Václava Havla, Hlavní nádraží, Václavské náměstí nebo do Dlouhé.

Nejdelší jízda s aplikací měřila 407 kilometrů a zákazníka stála 3 540 Kč. Trvala déle než čtyři hodiny, zákazník se nechal odvézt na Oktoberfest do Mnichova.

Zákazníci Taxify jsou nejčastěji odvezeni vozy Škoda Octavia, Rapid a Volkswagen Passat.

Infografika_Taxify

Aplikace Taxify vznikla v roce 2013 jako projekt Markuse Villiga, který v té době dokončoval střední školu a chystal se na vysokoškolské studium. V domovském Tallinnu mu ovšem chyběla aplikace umožňující snadné objednání taxi. Rozhodl se ji proto vytvořit. Své úspory vložil do počátků projektu.

Od té doby se mu podařilo vstoupit na deset převážně evropských trhů a od srpna 2015 poskytuje služby i v České republice. Aplikace Taxify je vyvíjena v Estonsku a je dostupná pro operační systémy iOS a Android.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brněnský startup Celebrio má investora, získal miliony korun

Do společnosti Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil v srpnu jako investor Petr Zámečník. Výměnou za minoritní podíl vložil do firmy investici v řádu jednotek milionů korun. Přesnější podmínky dohody zatím zveřejněny nebyly, podle informací v obchodním rejstříku drží Zámečník od 14. srpna přesně 50 procent firmy.
Přečtěte si více

Alex Payne uvádí: BankSimple, banka, která změní status quo

Kdo se trochu zajímá o dění okolo mikroblogovacího Twitteru, jistě už zachytil jméno Alex Payne. Jeden z prvních zaměstnanců společnosti a hlavní mozek stojící za Twitter API se po třech letech rozhodl společnost opustit kvůli projektu, který zní více než zajímavě. Cíl BankSimple není o nic menší, než vybudovat banku budoucnosti. Takovou, která bude jednodušší, online a hlavně bez poplatků.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Clipsan

Online video má podle některých odhadů během pár let tvořit 90 procent veškerých dat přenášených internetem. A nejde zdaleka jen o virální videa, ale také třeba manuály, reklamy, součásti firemních projektů a podobně. Otázkou je, kdo se o všechno to video postará? I na tomto trhu má nyní Česká republika svoje želízko v ohni.