Infografika: Sedm měsíců seznamovací appky Pinkilin a její novinky

Česká seznamovací aplikace Pinkilin, určitým způsobem kombinující výhody Tinderu a Grindru zaměřeného na homosexuály, po sedmiměsíčním vývoji ohlásila spuštění verze pro Android. Přidává se tak k verzi pro iOS, která je dostupná od letošního února. Jak se aplikaci daří? Podívejte se, TyInternety pro vás připravily všeříkající infografiku.

Pinkilin, náš Startup Týdne #3, funguje na systému pozvánek, které uživatel rozešle nejbližším potenciálním partnerům. Ti se zobrazují na základě reálné vzdálenosti – podle tvůrců nejlépe ve stejném baru, klubu nebo na stejné party.

Aplikace v sobě však má zabudované omezení, uživatel může poslat jen deset pozvánek denně, přičemž tenhle limit se resetuje vždy o půlnoci. Pokud tedy jdete na večírek, s příchodem nového dne můžete vlastně reálně poslat i dvacet pozvánek.

Daniel Habarta a Michael Živěla
Zakladatelé Pinkilinu Daniel Habarta a Michael Živěla

„Tržby jsou generovány pomocí in-app nákupů, a to zejména nákupem měsíčního premium účtu, kterých umožňuje uživatelům odesílat denně až třikrát více pozvánek na rande než základní verze. Konkrétní čísla bohužel nemohu sdělit, neboť jsou předmětem obchodního tajemství,“ říká pro TyInternety Michael Živěla, spoluzakladatel Pinkilinu.

V průběhu posledních měsíců startup získal taky investici, podrobnosti ale ani v tomto případě sdělit nechce. „První rok a půl jsme se financovali z vlastních zdrojů, poté jsme se dohodli se skupinou privátních investorů na dalším rozvoji, nicméně jsem vázán mlčenlivostí ohledně jejich identity,“ doplňuje Živěla.

Ten, spolu se svým kolegou a druhým spoluzakladatelem Danielem Habartou, musel kvůli časové vytíženosti způsobené vývojem zanechat svého původního zaměstnání coby vystudovaného právníka. Vyplatilo se? Posuďte sami – v infografice Těch Internetů.

pinkilin infografika

Total
0
Shares
Další články