Infografika Nevolejte.cz: Koho Češi blokují a jaké telefonáty nejvíc otravují?

Mext - chlap a telefon na nakupech

Koho nikdy neotravoval nevyžádaný telefonát, jako by ani nežil. V téhle oblasti se snaží pomoct neziskový projekt Nevolejte.cz, který pod záštitou Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu poskytuje zdarma ochranu všem lidem, kteří jsou již proti otravujícím telefonátům z různých callcenter bezradní.

Od roku 2014, kdy byla zprovozněna aplikace pro Android, projekt zablokoval již více než milion hovorů. Neziskovka kromě aktivní ochrany (ve formě mobilní aplikace) nabízí taky pasivní ochranu. Nedávno byla představena taky aplikace pro iOS.

„Na našich webových stránkách vedeme v souladu s § 96, odst. 1 zákona o elektronických komunikacích tzv. veřejný seznam, do kterého se může kdokoliv zapsat (vhodné zejména pro lidi s pevnou linkou nebo mobilním telefonem bez operačního systému Android a iOS) a kde si přes naše webové stránky může prodejce po telefonu ověřit, zda si telefonní číslo nepřeje být obtěžováno komerčními nabídkami,“ popisuje za tým Nevolejte.cz Filip Trpák.

Aktuálně neziskovka blokuje přes sedm a půl tisíce telefonních čísel, které přidali její uživatelé. Celkově ale eviduje 127 263 žádostí o blokaci. Jaký typ nejčastěji uživatele otravuje? A o které konkrétní společnosti se jedná? Podívejte se na infografiku z dílny TěchInternetů.

NevolejteCz

 

Total
0
Shares
Další články