Infografika: Jaký je americký angel investor a kam míří své peníze?

Představte si, že za vámi přijde anděl, popovídá si s vámi a pak vám zafinancuje váš projekt. Přesně tuto zkušenost má v USA mnoho podnikatelů, kteří přišli do styku s angel investory. Jak aktivity těchto investorů vypadají, kolik jich je, kde a do čeho investují? Vše shrnuje vcelku povedená infografika.

Průměrnému angel investorovi táhne na padesátku, vydělává 90 tisíc dolarů ročně a jeho celkový majetek činí kolem 750 tisíc dolarů. Investuje do jednoho z deseti podniků, na které narazí, a průměrná výše investice je 37 tisíc dolarů.

Andělské investování je, jak je vidět, o mnohem menších penězích než pozdější financování pomocí tzv. venture kapitalistů neboli VCs. Menší investované prostředky jsou ale v těchto případech vykoupeny vyšším rizikem a mnohem větší návratností v těch případech, kdy se projektu daří a vyroste z něj úspěšné podnikání většího rozsahu.

Podle autora infografiky, společnosti Investor Pitches, se počet angel investorů od roku 2002 do roku 2011 zvýšil o zhruba 60 procent, z přibližně 200 tisíc na nynějších 318 tisíc. Získat od jednoho z nich finanční prostředky na provoz a rozvoj, to je úkol, se kterým Investor Pitches svým klientům pomáhá, když s nimi pracuje na prezentacích pro investory.

Total
0
Shares
Další články