Infografika: Jak se daří BudgetBakers a aplikaci Wallet, kterou si stáhlo již 1,6 milionu lidí

Startup BudgetBakers se za přibližně tři roky svého fungování stal na českém trhu relativně známou značkou. Se svou aplikací Wallet, kterou Jan Muller začal programovat již v roce 2011, prošel akceleračním programem StartupYardu a na investicích získala již téměř 500 tisíc eur. Ještě v roce 2014 od Martina Jiřičky, Michala Illicha a StartupYardu, loni pak 7,8 milionu od Petra Zámečníka a Ivana Svítka.

„Když jsem v roce 2011 začal programovat Wallet, vlastně jsem jen potřeboval vyřešit svoji potřebu zobrazovat si v telefonu vývoj zůstatku na účtu a taky jsem se chtěl naučit vytvářet aplikace pro tehdy nový a rychle rostoucí systém pro mobilní zařízení – Android. Dnes se ukazuje, že to bylo velice šťastné rozhodnutí a toto štěstí mne celou dobu existence aplikace provází,“ popisuje prvotní nápad na start aplikace Muller, její zakladatel.

A zjevně se daří – kromě investic si aplikaci stáhlo již více než 1,5 milionu lidí, počet aktivních měsíčních uživatelů přesahuje 160 tisíc a funguje ve 40 různých jazykových mutacích. I když je platících uživatelů (Wallet funguje na freemium modelu) méně než pět procent, tržby dlouhodobě rostou o 20 procent měsíčně.

Zatím je v červených číslech, zejména kvůli snaze o co nejrychlejší expanzi na nové trhy. V nejbližší době se připravuje na větší aktivity v Číně, Indii a taky Spojených státech, které již pro Wallet jsou největším trhem.

A obrovskou příležitost přináší taky nová legislativa z dílny Evropské komise – PSD2, která banky nutí otevřít své API třetím stranám, což přirozeně využijí zejména fintech startupy. „Pro banky je to obrovský zásah do jejich byznysu. Může to přinést věci, které se jim nebudou líbit, a proto se taky budou snažit zdržovat a zpomalit implementaci,“ myslí si Michal Kratochvíl, CEO BudgetBakers, který předtím působil jako výkonný ředitel Accenture ve střední Evropě.

„Banky mohou dopadnout jako elektrárny. Ty jenom vyrábí elektřinu, zatím co ji neprodávají, o to se starají distributoři a ne výrobci,“ dodává Kratochvíl dál. Vyjadřuje se tedy podobně jako Peter Polák ze společnosti Softec, který nám nedávno řekl, že díky PSD2 se mohou z bank stát jen poskytovatele infrastruktury.

Díky relativně velkému počtu uživatelů a několikaletému působení aplikace má BudgetBakers přístup k zajímavým datům. V Těch Internetech jsme proto pro vás připravili infografiku nejen s tím, za co lidi nejvíc utrácejí, nebo jak se liší uživatelé v České republice s těmi ve světě.

BudgetBakers

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak morová rána z Česka udeřila na AppStore a zvítězila

V přímém přenosu můžeme sledovat zrození dalšího úspěchu s českými kořeny mezi herními aplikacemi. V poslední době není mezi českými a slovenskými vývojáři zdaleka ojedinělý a začíná se skoro zdát, že to nebude náhoda. Seznamte se s aktuálním králem největších světových AppStorů a jeho příběhem.