Infografika: Jak je důležité vážit si zaměstnanců a dát jim to najevo

Vážit si lidí kolem sebe, vzájemný respekt a úcta, to nejsou jen slova, ale velmi důležité součásti jakéhokoliv mezilidského kontaktu. Přitom úplně stejně důležité jako v běžném životě jsou i na pracovišti. Jak zásadní vliv má ocenění zaměstnance nadřízenými na jeho spokojenost a výkonnost dokládá dnešní infografika.

Spokojení zaměstnanci jsou věrnější, takže je u nich nižší šance, že budou chtít odejít, a to třeba i za lepším. A zároveň jsou výkonnější, protože se častěji cítí ve své práci dobře. Spokojenost zaměstnance úzce souvisí s tím, jestli je v práci oceňován a je mu dáváno najevo, že si ho jeho okolí váží.

Pro takové oceňování je mnoho každodenních příležitostí, začít může třeba i u jednoduchého “díky” za dobře zvládnutý úkol. Při větších příležitostech, jakou je například několikaleté výročí v práci, rozhodně udělá své vhodně zvolený dárek či malá oslava, uspořádaná pro takového člověka. Jak infografika pro Salesforce z dílny Soshable připomíná, máloco je na poli oceňování horší, než chválit někoho za něco, co nebyla jeho zásluha, a jeho skutečné zásluhy přitom opomenout.

Je samozřejmě pravda, že někdy je zaměstnanec prostě a jednoduše špatný. Tyto případy ale infografika neřeší – namísto toho se soustředí na situace, kdy pracovník své úkoly odvádí dobře. Kromě toho, předejít nekvalitním zaměstnancům lze do jisté míry dobře zvládnutým náborovým procesem, včetně vhodného využití zkušební doby.

Via Soshable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Podívejte se na hry, které vznikly na Geewa hackathonu

První velký herní hackathon v České republice pod záštitou Geewy přilákal 45 vývojářů, grafiků a kreativců, kteří vytvořili celkem 14 herních prototypů. Akce se konala od 8. do 10. února, tři nejlepší týmy si odnesly finanční i jiné ceny a vítěz nabídku na spolupráci s Geewou na vydání hry.