Infografika: Aplikace Záchranka slaví rok, plánuje expanzi do Rakouska

Mobilní aplikace Záchranka oslavila první narozeniny. Za tu dobu si ji stáhlo 333 tisíc lidí a zaujala celkem čtyři partnery. K oslavě si naděluje nové funkce a rekapituluje dosavadní úspěchy. Jak vypadaly?

Z myšlenky, která původně vznikla jako bakalářská práce nynějšího vývojáře Filipa Maleňáka, se stal projekt, který zachránil několik životů. K volání na tísňovou linku 155 spolu s odesláním přesné polohy a informacemi o zdravotním stavu se postupně přidal lokátor či první pomoc.

Teď se chystají další: zdokonalení podpory pro neslyšící pomocí obrázků, push notifikace, webová aplikace, uložení dočasné informace o sobě a nová verze webové databáze míst, kde jsou uloženy defibrilátory. K jejich spuštění má dojít od května, od léta má být aplikace dostupná vedle Česka i v Rakousku.

Prvotní vývoj aplikace stál dva miliony korun, s vývojem pomohla mimo jiné Nadace Vodafone Česká republika a nejnověji získala ocenění v soutěži Microsoft NGO Awards. Teď chystá chytrý náramek, který nahradí v případě potřeby telefon s aplikací a pomocí nouzového tlačítka se dokáže spojit s nouzovou linkou a zároveň odeslat přesnou polohu.

A co se všechno za rok podařilo?

Zachranka

Total
0
Shares
Další články