Infografika: Aplikace Hiwe vzkřísila chat z devadesátých let

Ti, co se narodili ještě v Československu, s nimi na internetu vyrostli. Dnešní teenageři je již ale neznají. To ale neznamená, že o ně nemají zájem. Mluvíme o chatech ve stylu devadesátých let, charakteristických zejména různými místnostmi. Tuhle módu se v současné době snaží obnovit česká chatovací aplikace Hiwe.

„Hiwe se určitým způsobem podobá dřívějším službám Kisschat.cz, Lide.cz, Xchat.cz a současnému Pokec.sk. Hlavní rozdíl je v platformě, která je prozatím pouze pro iOS a Android,“ vysvětluje původní zakladatel projektu Gordon Casper.

Jak popisuje, aplikace funguje způsobem volného vytváření chatovacích místností na různá témata. Lidé si v nich pak píší, seznamují se nebo posílají fotky. „I když se nejedná o žádnou novinku, pro dnešní teenagery je Hiwe unikátní, protože tento koncept mnoho aplikací nenabízí. Stejně tak jako před více než patnácti lety, chatovat lidi stále baví,“ říká Gordon pro TyInternety.

Zatím je aplikace úplně zdarma, v rámci generování tržeb je v plánu během příštího roku zavést prémiové účty. A taky mezinárodní expanze, v současné době ji uživatelé využívají jen v České republice a na Slovensku.

hiwe aplikace

Jak vůbec vznikl nápad vzkřísit chat devadesátých let? „Rozhodli jsme se Hiwe budovat, protože jsme sami na chatech vyrostli a pak po přelomu tisíciletí u nás chaty rozdrtilo Libimseti, Spolužáci a později pak Facebook, Instagram a další sociální sítě nebo klasické seznamky,“ popisuje Gordon.

Jak už to bývá, samotný vývoj aplikace nezůstal bez problémů. Soft launch proběhl již v únoru loňského roku vydáním aplikace pro iOS. „Teď už víme, že byla velká chyba, začínat na iOS,“ říká s úsměvem Gordon a doplňuje, že nejdůležitější etapa projektu, tedy aplikace pro Android, byla vydána v loňském prosinci.

Že se chybami člověk učí, pak podle Gordona dokazuje taky délka vývoje Hiweu. První verzi iOS aplikace trvalo čtyřem programátorům naprogramovat sedm měsíců. První verze pro Android zabrala jednomu programátorovi tři týdny. Stálo to za tu námahu? Posuďte sami v infografice z dílny Těch Internetů.

infografika hiwe

Total
0
Shares
Další články