Indie má své chytré boty, nenechají vás sejít z cesty

Vezměte chystrý telefon a v aplikaci si vyberete, kam chcete jít. Telefon následně můžete uložit do kapsy a už ho tam nechat, o zbytek navigace se totiž postarají nové chytré boty z Indie.

Zatímco Google Glass stojí 1500 dolarů, za nové indické chytré boty od společnosti Ducere Technologies zaplatí zájemci jen mezi 100 až 150 dolarů. Jasně, nemůžete na ně mluvit, ani si s nimi nevyfotíte své okolí. Pokud ale potřebujete nasměrovat, protože nevíte, kudy přesně jít, tyhle boty jen tak něco nepřekoná.

Od letošního září, kdy výrobce boty uvede na trh, budou Indové mít možnost nechat se navigovat pomocí své obuvi. Chytré boty se přes Bluetooth dorozumívají s aplikací v telefonu, kde si majitel na mapě zvolí cíl cesty. Aplikace vypočítá nejlepší dráhu k tomuto cíli a pravá či levá bota poté vibrují ve chvíli, kdy je třeba odbočit.

smart shoes

“Boty jsou přirozeným rozšířením lidského těla,” říká spoluzakladatel Ducere Technologies Krispian Lawrence, který i se svým společníkem krátce studoval a pracoval ve Spojených státech. “Bez hodinek nebo náramku domov opustíte, bez bot ale neodejdete nikdy.”

Technologie původně vznikla jako nápad pro zjednodušení života nevidomým, své přínosy má ale prakticky pro každého. Boty by měly být praktickým doplňkem ke speciálně vycvičenému psovi, který mnohým nevidomým jejich složitou situaci ulehčuje. Boty budou k dispozici vcelku, společnost ale také pracuje na speciální vložce do bot, která stejné vlastnosti zajistí jakékoliv obuvi.

smart insoles

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Bláhou

Dalším hostem v našem sklepení se stal Michal Bláha. Ze spoluzakladatele Atlasu a autora projektu OnTheRoad.to jsme vytáhli spoustu postřehů a zajímavostí o jeho několikaměsíčním pobytu v Sillicon Valley a o tom, jak vypadá za oceánem cesta českých startupů k úspěchu.