Incomaker má investici od EU – To se podaří jen minimu žadatelů

Jeden rok vývoje, zatím v testovací fázi a bez uvedení na trh. Program usnadňující řízení marketingových aktivit Incomaker již ale stihl získat finanční podporu z fondu Evropské unie, což se v průměru daří jen 2,5 procentu českých žadatelů.

„Díky zkušenostem z předchozích projektů víme, jak málo firem řídí dobře své marketingové aktivity. Na trhu je mnoho programů, které řeší různé marketingové činnosti, třeba odešlou hromadné emaily. Potřebují ale, aby někdo věděl, co a komu poslat,“ říká Tomáš Šalamon, jeden ze zakladatelů společnosti Netcampaigner.com, která za projektem stojí. Firma se v celoevropské konkurenci stala teprve sedmým držitelem prestižního grantu z České republiky.

Nový systém by podle tvůrců měl marketingové aktivity na základě analýzy velkého množství dat sám navrhovat, což posouvá automatizaci marketingu na úplně novou úroveň. Automaticky se má taky učit na své předchozí činnosti.

Cílem Incomakeru je nabídnout nástroj, který firmám ušetří čas a taky náklady. Software má umět optimalizovat klasický e-mailing, PPC kampaně, marketing na sociálních sítích, bannerové reklamy, remarketing a další oblasti.

Incomaker logo

„Od začátku jsme měli ambice uspět na mezinárodním trhu. Podpora EU je pro nás samozřejmě skvělou zprávou. Naše inovace zvítězila nad stovkami jiných z celé Evropy v programu Horizon, kde hodnotiteli jsou lidé z businessu, nikoliv úředníci,“ říká Vilém Říha, další ze zakladatelů.

Úspěšnost žádostí o podporu z tohoto fondu je na úrovni 7,5 procenta, výsledky českých žadatelů jsou ještě nižší – jen na úrovni 2,5 procenta. Tvůrci Incomakeru tak věří, že jim tenhle úspěch pomůže stát se atraktivnějšími také pro investory.

V první fázi získává 50 tisíc eur. Grant jde z evropského programu Horizont 2020, jehož součástí je specifický nástroj navržený pro malé a střední podniky (MSP), jež nabízí podporu ambiciózním inovačním firmám pro uplatnění výrobků nebo služeb na mezinárodním trhu.

Vývoj Incomakeru trval přes rok, v současné době je ve finální fázi. V testovacím režimu bude také uváděn na trh. Software obsahuje podporu více jazyků, globální povaze projektu pomohlo i vícenárodní složení vývojového týmu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jižní Korea navzdory výhružkám láká startupy včetně těch českých

V souvislosti s Korejským poloostrovem se nyní nejčastěji mluví o armádních manévrech, válečné hrozbě nebo dokonce jaderných zbraních. Otrlí Jihokorejci nicméně dál v klidu plánují svou největší startupovou událost beLaunch, kam zvou i české či slovenské projekty. A dosavadní české zkušenosti potvrzují, že na tomto trhu je rozhodně o co stát.
Přečtěte si více

Jakub Havrlant a Spread Capital investují téměř milion dolarů do Brand Embassy

Mezinárodní technologická firma Brand Embassy, která na přelomu let 2011 a 2012 prošla akcelerátorem StartupYard, otevírá šest světových poboček a získává nové investory. Vstupují do ní investiční fond Spread Capital a internetový podnikatel Jakub Havrlant, kteří v těchto dnech dokončili investici téměř jednoho milionu dolarů.