Imagine Cup 2013 klepe na dveře. Nepropásněte svou šanci

Zájemci z řad studentů středních a vysokých škol se mohou stále registrovat k účasti v globální soutěži studentských projektů Imagine Cup 2013. Zadání je snadné, stačí dobrý nápad, projekt, který díky využití informačních technologií pomůže řešit problémy dnešního světa. Termín uzávěrky přihlášek do soutěže je 15. března, české národní finále pak proběhne 2. dubna v pražském sídle Microsoftu.

Každý studentský tým, který se zúčastní soutěže, má možnost využít technologie od Microsoftu a získává nárok na konzultace svých projektů v rámci Microsoft Inovačních center v Brně a Hradci Králové. To představuje velkou konkurenční výhodu, která soutěžícím může pomoci uspět nejen v Imagine Cupu, ale i posléze na skutečném trhu. Vítěz národního kola postoupí do mezinárodního finále, které proběhne 8. až 12. července v ruském Sankt-Petěrburgu.

V jedenáctém ročníku došlo i k navýšení finančního obnosu, který lze společně s výhrou získat. V každé ze tří hlavních kategorií budou ve finále odměněni tři vítězové (celkem se tedy hraje o devět finančních výher), přičemž výherci na prvních místech ve všech kategoriích získají 50 tisíc dolarů, na druhých místech 10 tisíc a na třetích místech 5 tisíc dolarů. Vedle finanční odměny a zajímavých věcných cen se mohou soutěžící těšit takéé na technologickou a poradenskou podporu společnosti Microsoft i po skončení soutěže, která jim pomůže úspěšně nastartovat vlastní firmu.

V tomto ročníku se bude soutěžit ve třech hlavních kategoriích:

World Citizenship, ve které se utkají aplikace s potenciálem přispět nejen k řešení vzdělávacích, společenských nebo zdravotních problémů lidstva.
Games, do které vstupují ty nejzábavnější hry pro děti a mládež postavené na platformách Microsoftu.
Innovation, která vybírá ty nejzajímavější inovace z oblasti sociálních sítí, vyhledávání, internetové inzerce, nakupování či ojedinělého nápadu.

Všechny potřebné informace o soutěži Imagine Cup 2013 včetně termínů naleznete na internetových stránkách www.imaginecup.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Skvělé služby: Kniha jako startup

Nejenom k rozjezdu firmy se dá přistupovat "startupově". Jeden z autorů čerstvě vydané knihy Skvělé služby, Adam Hazdra, nyní s odstupem několika prvních měsíců shrnul netradiční přístup k její přípravě. Dost možná právě postupy jako prototypování, neustálá zpětná vazba nebo budování komunity totiž přispěly k jejímu úspěchu.