IDC hledá v IoT Awards nejlepší české projekty internetu věcí, pomůže jim s prosazením v zahraničí

IDC je přední světová analytická společnost zabývající se výzkumem trhu informačních a komunikačních technologií a letos se rozhodla, že vyhlásí první ročník soutěže IDC IoT Awards, v němž se chce oceňovat nejlepší české projekty spojeném s internetem věcí (IoT). Nová soutěž bude součástí říjnové konference IDC IoT Forum 2017.

Cílem IDC IoT Awards je najít nejpřínosnější, nejprogresivnější a nejnápaditější projekty, přičemž soutěž je otevřena subjektům z veřejné i soukromé sféry. Účastnit se tak mohou firmy, výzkumná centra, nezávislí vývojáři, univerzity či organizace veřejné správy. Zkrátka všichni, kdo má něco společného s velmi aktuálním tématem internetu věcí.

„Zájem o internet věcí v regionu střední a východní Evropy stoupá. Podniky a organizace stále víc využívají inteligentní připojená zařízení a řešení ke zvyšování efektivity interních procesů, snižování nákladů na údržbu, dokonalejšímu zabezpečení, automatizaci a inovacím svých produktů a služeb,“ říká Petr Říha, ředitel české pobočky společnosti IDC, která díky svému globálnímu dosahu soutěžícím zajistí, že mohou zajmout v mezinárodním měřítku.

Nejlepší české IoT projekty pak budou představeny 19. října v Praze, kde se koná konference IDC IoT Forum 2017. Ocenění se budou udělovat celkem ve třech kategoriích:

  • Operational Excellence pro nejúspěšnější projekt využívající internet věcí pro optimalizaci vnitřního fungování organizace
  • Customer Experience pro neúspěšnější projekt využívající internet věcí pro zlepšení zákaznické zkušenosti
  • Wild Card pro nové obchodní modely založené výhradně na využití technologií internetu věcí.

Hodnotící komisi budou tvořit nezávislí odborníci, analytici IDC a významné osobnosti, které se podílí na rozvoji IoT ekosystému v České republice. Přihlašovat projekty do soutěže je možné na stránkách http://idciotforum.com/prague/awards.

Total
0
Shares
Další články