HTC tvoří vzdělávací VR obsah s českou firmou ze San Franciska Lifeliqe

Virtuální realita (VR) je něco, co si většina z nás nejspíše představí ve spojení s herním světem. Společnost Lifeliqe však nyní spojuje své síly s tchajwanským gigantem HTC, aby rozšířila tuto technologii i do oblasti vzdělávání.

Lifeliqe je platforma pro vizuální vzdělávání nabízející interaktivní 3D obsah a obsah pro virtuální a augmentovanou realitu. Pokud vám název firmy nic moc neříká, možná vás do obrazu dostane informace, že se jedná o sesterskou společnost startupu Corinth, za kterým stojí Čech Ondřej Homola. A právě jeho Lifeliqe si pro svůj headset virtuální reality Vive vybralo HTC za strategického partnera pro vzdělávací obsah.

„Těší nás, že máme Lifeliqe jako partnera pro vzdělávání při vývoji vysoce kvalitních virtuálních zážitků na HTC Vive,” uvedl Joel Breton, viceprezident pro VR obsah v HTC. “Od procházky mezi dinosaury po zkoumání vnitřních orgánů žraloka, Lifeliqe nabízí skutečně inovativní prémiový obsah pro imersivní objevování a učení na Vive.”

Unikátní VR zážitky uživatelům umožní proletět se vesmírem a prohlédnout si zblízka Hubbleův teleskop, vrátit se v čase a projít se prehistorickou přírodou mezi dinosaury, nebo se ponořit do oceánu a zevrubně prozkoumat žraločí tělo. Veškerý obsah Lifeliqe, jehož exkluzivním producentem je Corinth, je vědecky přesný a ověřený světově proslulými univerzitami jako Stanford nebo Karlova Univerzita.

Šéf a spoluzakladatel Lifeliqe a Corinthu Ondřej Homola vidí virtuální realitu v budoucnosti prakticky všude. „V domácím vzdělávání nahradí VR klasické encyklopedie, protože podá informace, o které mají lidé zájem atraktivním způsobem. Interaktivní 3D obsah je budoucnost digitálních médií. Než se ale do tohoto bodu dostaneme, musí existovat platforma, která pro 3D obsah vykoná stejnou práci, jako kdysi před 10 lety udělalo YouTube.com pro online video. A poslání Lifeliqe je být tím „gamechangerem“, předpovídá budoucnost VR.

Minulý měsíc firma představila novinku Lifeliqe Creator umožňující učitelům jednoduše implementovat 3D modely do svých výukových materiálů. Možná už letos bude uvedena další funkce, která uživatelům umožní vytvářet i vlastní 3D obsah.

Lifeliqe působí ze San Franciska a poslední tři roky vyvíjel vysoce kvalitní interaktivní obsah pro VR. Ondřej Homola ho založil s Markem Andersenem. Samotný Corinth už uspěl třeba u Microsoftu, Dell nebo HP. „U velkých firem je to do velké míry o zkušenostech. Čím víc jich máte, tím větší máte šanci,“ uvedl pro tyinternety už dříve Homola.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Jimmy Fallon, Coca-Cola a Three!

Dnešní výběr je našlápnutý k prasknutí! Jimmy Fallon zpívá s Justinem Timberlakem a tančí s Willem Smithem, Coca-Cola vymyslela ultimátní Social Media Guard a Three (pamatujete na poníky?!) je zpátky s novou šíleností! A hlavně - příší týden je Viral Fest a MEME Fest!
Přečtěte si více

Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.