Hackněte Prahu: HackPrague, největší událost svého druhu, se chlubí jmény z FB i Googlu

36 hodin, 150 IT specialistů, coworking K10, hlavní výhra 50 tisíc. V červnu se bude v Praze konat historicky největší hackathon v České republice. Organizátoři zároveň oznámili speakery a mentory z firem zvučných jmen – Concur, Facebook či Google.

„Naším cílem je udělat hackathon světové kvality. Praha má k tomu všechny předpoklady – věhlas, dobrou polohu, ale hlavně dostatek vynikajícího talentu,“ říká hlavní organizátor HackPrague Minh Tri Pham, student informatiky na Yale University.

HackPrague pro 150 hackerů se bude konat ve vinohradském coworkingu K10 o víkendu 17. až 19. června a nemá žádné centrální téma. „Chtěli jsme dát účastníkům svobodu v tom, co budou vyvíjet. Pro ty nerozhodné však nabídnou tematická zadání naši partneři, kteří navíc nejlepší projekty řešící jejich téma odmění finančně,“ říká Pham.

Vítězný tým získá 50 tisíc korun, druhý a třetí pak 20 a 10 tisíc. Organizátoři už sice mají více přihlášek, než je kapacita akce, účastníky však budou vybírat ze všech přihlášených. Registrace jsou otevřeny do 11. května a probíhají na této adrese. Akce je určena pro všechny developery a designéry, včetně studentů nebo full-time zaměstnanců.

Coworking K10
Coworking K10

 

Organizátoři slibují unikátní akci v kontextu střední Evropy, a to zejména kvůli zahraničním účastníkům. Přednášet a mentorovat bude například Jason Brooks z Facebooku, Mateusz Bałasz z Google, Jacob Ringler z Concur nebo matadoři české startupové scény – Vu Hoang Anh z firmy Avocode a Jakub NešetřilApiary.

Proč se vůbec tak velký hackathon v Praze organizuje? „Zúčastnili jsme se v Americe spousty hackathonů a několik opravu velkých organizovali. Přišlo mi zvláštní, že v Česku podobně velké akce neprobíhají, proto jsme se rozhodli ji uspořádat,“ vysvětluje Pham.

Jeho tým doplňují studenti ČVUT Michal Jirků a Bolek Kerouš a Američan Chris Wan.

Total
0
Shares
Další články