Hackeři ukradli z Kickstarteru uživatelská data

Průkopník crowdfundingu se dostal pod palbu hackerů. Poslední útok ho stál pravděpodobně data některých uživatelů.

Díra, kterou se hackeři do systému dostali a ukradli hesla, telefonní čísla a e-mailové adresy, je už zalátána. Aspoň tvrdí šéf služby Yancey Strickler s tím, že čísla kreditních karet byla uchráněna.

“Je nám opravdu líto, že se to stalo,” tvrdí Strickler na firemním blogu. “Už jsme ale zvýšili naši bezpečnost a nemělo by se to opakovat. I tak ale doporučujeme všem našim uživatelům, aby si změnili heslo,” dodává.

Kickstarter přitom funguje už pět let a posbíral necelou miliardu dolarů. pro více než 56 tisíc projektů. Své miliony na něm vydělali i Češi. Jedním z nejúspěšnějších je tuzemské herní studio Warhorse se svým středověkým RPG Kingdom Come. To si na Kickstarter vyrazilo pro potřebných 300 tisíc liber, ale po necelém měsíci má už skoro trojnásobek.

via BBC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

20 projektů, které se poperou o finále Startup Show

Z celkem 52 přihlášek od českých i slovenských startupů vybrali organizátoři WebExpo Startup Show dvacet nejlepších. Ty už tuto neděli dostanou šanci předvést své prezentační dovednosti a probojovat se do elitní desítky, která se na konci září zúčastní samotné konference. Na pětici nejlepších pak čeká i finále a soutěž o milionovou investici od 42Angels.