Gowalla končí, zakladatelé se stěhují do Facebooku

Dohady z víkendu se ukázaly jako podložené, když zakladatel Gowally Josh Williams včera oznámil na jejím blogu, že služba končí a on a několik dalších se stěhují do Palo Alto k Facebooku. Nejedná se ovšem o akvizici Gowally, Facebook má zájem pouze o její tým.

Stěhuje se i druhý spoluzakladatel Scott Raymond a další členové týmu Gowalla. Naopak službu jako takovou Facebook nekupuje, ta podle Williamsova příspěvku skončí v lednu tohoto roku, když před tím dá uživatelům možnost stáhnout si svá data. Facebook ve svém blogovém příspěvku výslovně píše, že ani technologie ani data uživatelů součástí dohody nejsou. Facebook pouze vyplatí investory Gowally, když jim k jejich investicím přidá kolem 20 až 30 procent navíc, píše Michael Arrington na svém blogu Uncrunched.

Tento typ obchodů se v posledních letech v Sillicon Valley rozmáhá stále častěji. Služba, do níž investoři vložili své peníze, je ukončena, její zakladatelé se v jakési poloviční akvizici neakvizici přestěhují jinam a dostanou k tomu obvykle tučný podíl na akciích svého nového zaměstnavatele. Investoři jsou vyplaceni buď s jakýmsi drobným symbolickým ziskem, nebo vůbec.

Jakkoliv to může na první pohled vůči investorům vypadat neeticky, uvažuje Arrington, nemusí tomu tak ve skutečnosti být. Někteří investoři sami uznávají, že podobné dealy jsou možné jen u startupů, kde již žádný velký úspěch nelze očekávat a tak pro ně stejně šlo o odepsanou investici bez budoucnosti. Kupující navíc v těchto případech nestojí o danou službu, ale pouze o tým lidí, kteří za ní stojí. A přesně takhle se věc má i u Gowally.

Via Gowalla, UC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zajímavé myšlenky a přednášky letošního The Next Web

Na The Next Web nás letos plně pohltily startupy, takže jsme nestihli ani polovinu přednášek, které jsme si naplánovali. Naštěstí jsme ale přeci jen neprošvihli všechny, protože někteří řečníci opravdu stáli za to. Ať už to byly příběhy osobní, firemní nebo čistě myšlenkové, o motivující příklady a inspirativní koncepty nebyla nouze.