Google Ventures míří do Evropy s fondem 100 milionů dolarů

Google oznámil, že jeho investiční společnost Google Ventures po pěti letech amerického působení zamíří i do Evropy. Nový fond, který pro začátek má k dispozici 100 milionů dolarů, sídlí v Londýně.

Sehnat v Evropě investici bez nutnosti cestovat do Spojených států se stalo zase o kousek lehčí. Investiční odnož Googlu, společnost Google Ventures, oznámila založení nového fondu se sídlem v Londýně. Fond prozatím má na investice k dispozici 100 milionů dolarů a bude si vybírat startupy napříč celým starým kontinentem.

Nový evropský fond Google Ventures bude mít čtyři lokální partnery, kteří se o jeho chod budou v Londýně starat – Eze Vidra, který stojí za londýnskými kancelářemi Googlu, podnikatel Tom Hulme, britský angel investor Peter Read a Avid Larizadeh, internetový podnikatel a Bitcoin Code. Americký partner společnosti, MG Siegler, bývalý redaktor blogu TechCrunch, bude v Londýně po zatím neurčenou dobu také přítomný, aby pomáhal se startem evropského působení Google Ventures a zprostředkoval přímé spojení s americkým vedením.

“Věříme, že evropská startupová scéna má ohromný potenciál,” píše v blogovém příspěvku Bill Maris, vedoucí americký partner Google Ventures. “Viděli jsme skvělé nové společnosti v místech jako jsou Londýn, Paříž, Berlín či severský region – SoundCloud, Spotify, Supercell a mnoho dalších.”

Nový fond bude investovat ve všech fázích vývoje a napříč mnoha odvětvími. Jeho jediným kritériem má být dopad, který financované společnosti budou mít. Vzhledem k velikosti fondu bude pravděpodobně spolupracovat s dalšími investory, samostatné investice nejsou příliš pravděpodobné.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Česko má novou sociální síť. Yeago navazuje na neúspěšné AskYou

Od pondělí 25. února startuje Yeago.com, nová sociální síť, která uživatelům doporučí akce na míru na základě jejich zájmů. Jde vlastně o chytrý agregátor, který bude kromě největší nabídky akcí zahrnující i veřejné události z Facebooku lákat také na schopnost učit se poznávat vaše zájmy a vytipovat zajímavé akce v okolí, kam se chystají vaši přátelé.
Přečtěte si více

Startupy rychle nabírají na síle

Více než čtyři tisíce nových lidí najdou každý měsíc práci v některém z mnoha nadějných a stále lépe financovaných startupů. Ty prudce rostou bez ohledu na globální hospodářské problémy a tak na sebe strhávají stále více pozornosti nejen jednotlivě, ale i jako celek.