Google Ventures míří do Evropy s fondem 100 milionů dolarů

Google oznámil, že jeho investiční společnost Google Ventures po pěti letech amerického působení zamíří i do Evropy. Nový fond, který pro začátek má k dispozici 100 milionů dolarů, sídlí v Londýně.

Sehnat v Evropě investici bez nutnosti cestovat do Spojených států se stalo zase o kousek lehčí. Investiční odnož Googlu, společnost Google Ventures, oznámila založení nového fondu se sídlem v Londýně. Fond prozatím má na investice k dispozici 100 milionů dolarů a bude si vybírat startupy napříč celým starým kontinentem.

Nový evropský fond Google Ventures bude mít čtyři lokální partnery, kteří se o jeho chod budou v Londýně starat – Eze Vidra, který stojí za londýnskými kancelářemi Googlu, podnikatel Tom Hulme, britský angel investor Peter Read a Avid Larizadeh, internetový podnikatel a Bitcoin Code. Americký partner společnosti, MG Siegler, bývalý redaktor blogu TechCrunch, bude v Londýně po zatím neurčenou dobu také přítomný, aby pomáhal se startem evropského působení Google Ventures a zprostředkoval přímé spojení s americkým vedením.

“Věříme, že evropská startupová scéna má ohromný potenciál,” píše v blogovém příspěvku Bill Maris, vedoucí americký partner Google Ventures. “Viděli jsme skvělé nové společnosti v místech jako jsou Londýn, Paříž, Berlín či severský region – SoundCloud, Spotify, Supercell a mnoho dalších.”

Nový fond bude investovat ve všech fázích vývoje a napříč mnoha odvětvími. Jeho jediným kritériem má být dopad, který financované společnosti budou mít. Vzhledem k velikosti fondu bude pravděpodobně spolupracovat s dalšími investory, samostatné investice nejsou příliš pravděpodobné.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Do StarCube se hlásí 45 týmů z 15 zemí

Přihlašování do brněnského akcelerátoru StarCube bylo poprvé otevřeno i zahraničním týmům a zájem projevily i týmy z Itálie, Jordánska, Číny, Arménie, Palestiny, Ruska nebo Maďarska. Registrace přijímalo Jihomoravské inovační centrum do neděle 20. ledna a jak už to tak bývá, více než polovina přihlášek dorazila v posledním týdnu.