Google spustil nový projekt a web pro podnikatele a startupy

Ke 14. výročí vzniku Googlu společnost spouští program Google for Entrepreneurs, který je zaměřený na pomoc začínajícím podnikatelům a startupům na celém světě.

Google for Entrepreneurs, nový program Googlu, který má již také svou stránku na Google+, bude zastřešovat všechny aktivity Googlu na podporu podnikání, zakladatelů a startupů. Celkem jich je několik desítek. Podle studie Gem 2011 Global Report z počátku tohoto roku je v 54 zkoumaných ekonomikách světa celkem 400 milionů podnikatelů, z toho 69 milionů se nachází v prvotních fázích činnosti. I těm chce Google novým projektem pomoci. Pilíře činnosti budou tři:

  • Partnerství se silnými organizacemi, které slouží podnikatelství v lokálních komunitách.
  • Programy samotného Googlu, které přinesou podnikatelům jeho týmy a nástroje.
  • Poskytovat startupům relevantní nástroje od Googlu v době, kdy začínají růst a provozovat svou činnost ve větším měřítku.

V souvislosti se spuštěním projektu Google tento týden bude hostit první Google for Entrepreneurs Week, v jehož rámci budou moci podnikatelé ve 28 městech a 13 zemích světa navštívit speciální sekci Googlu zaměřenou na to, jak získat podporu a hlavně tolik nezbytné nadšení pro věc. Akce odstartovala o víkendu v Google Ventures Startup Lab, kde se v rámci události nazvané Startup Weekend sešli podnikatelé z okolí a společně následujících 54 hodin na startupech pracovali.

Via Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Empatica v Praze ukázal budoucnost sdílení emocí

Jak bude vypadat vaše běžné ráno za deset či patnáct let? Automatické hodinky vás probudí v nejlepší možnou chvíli v závislosti na kalendáři a kvalitě spánku, vybavení domácnosti se samo včas aktivuje a na sociální média se nasdílí první várka informací včetně toho, jak se zrovna cítíte. Alespoň podle Roberta Scobla, který považuje soukromí za přežitek. Jednou ze součástí jeho vize je také italský startup Empatica.