Google spustil akcelerátor pro startupy Voice AI

Google oznámil, že vybral 12 startupů pro první běh akcelerátoru Voice AI, což je 10denní program určený k propojení startupů s experty za účelem rozvoje produktů, podpory strojového učení a zdolání dalších technologických výzev. Vybrané společnosti získají přístup ke zdrojům Googlu – od nástrojů přes produkty, technologie, až po lidské zdroje.

Pandemie přispěla k obrovskému rozvoji hlasem ovládaných aplikací, které už tak byly v poslední době na vzestupu. Podle studie NPR a Edison Research vzrostlo od začátku roku 2020 do začátku dubna procento uživatelů zařízení s hlasovým ovládáním, kteří používají hlasové příkazy alespoň jednou denně. Více než třetina majitelů chytrých reproduktorů tvrdí, že ze svých zařízení poslouchá více hudby a dalšího obsahu než dříve, podle studie uživatelé letos od svého asistenta požadují v průměru 10,8 úkolů týdně oproti 9,4 různých příkazů v roce 2019.

„Program se zaměří na produktový design, technickou infrastrukturu, získávání zákazníků a rozvoj vedení – startupisté budou mít přístup k expanzivní síti mentorů, vedoucích pracovníků a lídrům napříč průmyslem,“ uvedli na blogu šéf ekosystému startupů v Googlu Jason Scott a vedoucí investic Saurabh Sharma. „Jsme nadšeni, že budeme v příštích třech měsících podporovat tuto skupinu podnikatelů, propojovat je s těmi nejlepšími z našich lidí, produkty a nástroji, abychom jim pomohli rozvíjet své produkty a řešení.“

Mezi startupy vybrané pro Voice AI patří Babbly, platforma z Toronta, která poskytuje rodičům náhledy na řeč a jazykové dovednosti jejich dítěte a doporučuje aktivity podporující rozvoj. Další je firma Bespoken se sídlem v Seattlu, která vyvíjí automatizované testování, školení a monitorování pro hlasové aplikace a zařízení.

Další startupy vybrané pro Voice AI:

ConversationHealth umožňuje vytvářet konverzační agenty pro pacienty a zdravotníky při klinických studiích, lékařských záležitostech a při obchodních jednáních.

Nēdl hostuje živá vysílání rozhlasových stanic, která monetizuje.

Oto.AI vytváří engine schopný přinášet „nesentické“ dojmy (např. intonaci, emoce a smích) z hlasových streamů v reálném čase na malé výpočetní stopě.

Piffle je hlasová herní platforma, jejímž cílem je pečovat o profesionální wellness prostřednictvím konverzačního hraní.

Powow AI je softwarová platforma, která používá AI k přepisu a analýze schůzek.

Simbi kombinuje vyprávění studujících s příběhem a vytváří tak poutavou audioknihu, která usnadňuje studium.

Talkatoo je diktovací software určený pro veterináře a zdravotníky.

Tinychef je hlasová platforma „Culinary AI“, která pomáhá uživatelům v kuchyni s plánováním nákupu potravin, nakupováním potravin a vařením prostřednictvím interaktivních zážitků na chytrých reproduktorech.

Voicify, platforma, která umožňuje značkám a podnikům navrhovat, vytvářet a zavádět hlasové aplikace, chatboty a další konverzační prvky napříč hlasovými asistenty a platformami sociálních médií.

Vowel, jehož cílem je začlenit produktivitu a komunikační platformy do jednotného integrovaného nástroje setkávání.

Voice AI je odpovědí Googlu na Alexa Accelerator od Amazonu a 200milionový Alexa Fund, který Amazon spouští 15. března. Dvanáctka firem předvede svou práci 20. května, demoday bude živě streamován.

Zdroj: Venturebeat

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Pioneers Bus to opět rozjede. Až do Vídně, která je pro konec května centrem evropských startupů

Czech Pioneers Bus vyjíždí do Vídně! Letošní akce je už třetí a tím i osvědčený způsob, jak se dostat na Pioneers Festival do Vídně. Tedy na akci, která slibuje řečníky zvučných jmen, světovou mediální špičku a přes 2500 účastníků z řad odborné veřejnosti. No a Czech Pioneers bus je v neposlední řadě stylový způsob dopravy na takovou akci.