Google spustil akcelerátor pro startupy Voice AI

Google oznámil, že vybral 12 startupů pro první běh akcelerátoru Voice AI, což je 10denní program určený k propojení startupů s experty za účelem rozvoje produktů, podpory strojového učení a zdolání dalších technologických výzev. Vybrané společnosti získají přístup ke zdrojům Googlu – od nástrojů přes produkty, technologie, až po lidské zdroje.

Pandemie přispěla k obrovskému rozvoji hlasem ovládaných aplikací, které už tak byly v poslední době na vzestupu. Podle studie NPR a Edison Research vzrostlo od začátku roku 2020 do začátku dubna procento uživatelů zařízení s hlasovým ovládáním, kteří používají hlasové příkazy alespoň jednou denně. Více než třetina majitelů chytrých reproduktorů tvrdí, že ze svých zařízení poslouchá více hudby a dalšího obsahu než dříve, podle studie uživatelé letos od svého asistenta požadují v průměru 10,8 úkolů týdně oproti 9,4 různých příkazů v roce 2019.

„Program se zaměří na produktový design, technickou infrastrukturu, získávání zákazníků a rozvoj vedení – startupisté budou mít přístup k expanzivní síti mentorů, vedoucích pracovníků a lídrům napříč průmyslem,“ uvedli na blogu šéf ekosystému startupů v Googlu Jason Scott a vedoucí investic Saurabh Sharma. „Jsme nadšeni, že budeme v příštích třech měsících podporovat tuto skupinu podnikatelů, propojovat je s těmi nejlepšími z našich lidí, produkty a nástroji, abychom jim pomohli rozvíjet své produkty a řešení.“

Mezi startupy vybrané pro Voice AI patří Babbly, platforma z Toronta, která poskytuje rodičům náhledy na řeč a jazykové dovednosti jejich dítěte a doporučuje aktivity podporující rozvoj. Další je firma Bespoken se sídlem v Seattlu, která vyvíjí automatizované testování, školení a monitorování pro hlasové aplikace a zařízení.

Další startupy vybrané pro Voice AI:

ConversationHealth umožňuje vytvářet konverzační agenty pro pacienty a zdravotníky při klinických studiích, lékařských záležitostech a při obchodních jednáních.

Nēdl hostuje živá vysílání rozhlasových stanic, která monetizuje.

Oto.AI vytváří engine schopný přinášet „nesentické“ dojmy (např. intonaci, emoce a smích) z hlasových streamů v reálném čase na malé výpočetní stopě.

Piffle je hlasová herní platforma, jejímž cílem je pečovat o profesionální wellness prostřednictvím konverzačního hraní.

Powow AI je softwarová platforma, která používá AI k přepisu a analýze schůzek.

Simbi kombinuje vyprávění studujících s příběhem a vytváří tak poutavou audioknihu, která usnadňuje studium.

Talkatoo je diktovací software určený pro veterináře a zdravotníky.

Tinychef je hlasová platforma „Culinary AI“, která pomáhá uživatelům v kuchyni s plánováním nákupu potravin, nakupováním potravin a vařením prostřednictvím interaktivních zážitků na chytrých reproduktorech.

Voicify, platforma, která umožňuje značkám a podnikům navrhovat, vytvářet a zavádět hlasové aplikace, chatboty a další konverzační prvky napříč hlasovými asistenty a platformami sociálních médií.

Vowel, jehož cílem je začlenit produktivitu a komunikační platformy do jednotného integrovaného nástroje setkávání.

Voice AI je odpovědí Googlu na Alexa Accelerator od Amazonu a 200milionový Alexa Fund, který Amazon spouští 15. března. Dvanáctka firem předvede svou práci 20. května, demoday bude živě streamován.

Zdroj: Venturebeat

Total
1
Shares
Další články