Google prý chce koupit Twitch, službu pro streamování videa z her

Google má prý zálusk na službu Twitch.tv, sloužící hráčům her pro živé streamování jejich hraní pro ostatní. Informace různých médií se ale liší, od prvotní fáze rozhovorů až po dojednanou akvizici za miliardu dolarů.

Služba, která je zaměřená na živé streamování hraní her přes web, může vypadat jako zvláštní koncept. Proč by někdo sledoval někoho jiného, jak hraje hry? Není lepší si zahrát sám?

Jak ovšem zakladatelé Justin.tv zjistili brzy po založení své služby, zamýšlené pro streamování videa z webkamery, tenhle koncept, nehledě na to co si o něm můžete na první seznámení myslet, skutečně funguje. Herní odnož své služby převedli do samostatného projektu Twitch.tv, který byl tak úspěšný, že se po něm zanedlouho přejmenovala celá společnost.

Nyní má o projekt zájem Google. Pokud bychom brali za jisté jen to, na čem se média shodnou, pak s majiteli Twitche nyní Google jedná o akvizici. Alespoň tak situaci vidí Wall Street Journal. Naopak poněkud méně známý web Variety informuje, že již bylo dosaženo dohody, která má mít cenovku 1 miliarda dolarů, a to kompletně v hotovosti. Tuto verzi podporuje svými informacemi i The Verge, podle něhož je již domluvena cena, a řeší se poslední detaily obchodu, například případná nezávislost startupu pod křídly Googlu.

Pro Google by Twitch znamenal vítanou posilu pro streamovací službu YouTube. Ta totiž se svou videoplatformou s živým streamováním YouTube Live ani zdaleka neprorazila tolik, aby to mohla považovat za úspěch. Naopak Twitch uváděl v prvním čtvrtletí tohoto roku 45 milionů unikátních návštěvníků každý měsíc. Na rozdíl od YouTube, kde většina diváků sleduje živé streamy souvisle jen několik minut, Twitch si nemalou část své uživatelské základny dokáže souvisle udržet i po řadu hodin.

Zda má pravdu Wall Street Journal a o odkupu se pouze jedná, nebo Variety a The Verge, a vše už je na spadnutí, to by mělo být jasné velmi brzy. Variety totiž tvrdí, že Google plánuje akvizici neprodleně oznámit. Pokud tedy Google během několika následujících dní obchod neoznámí, je pravděpodobné, že dohoda zatím uzavřena nebyla.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na přihlášky do letošních Rozjezdů zbývá poslední týden

T-Mobile pořádá třetí ročník soutěže Rozjezdy na podporu podnikatelských začátečníků, letos poprvé také se studentskou kategorií. Celkem 84 vítězů získá od operátora finanční příspěvek a služby zdarma, od Samsungu potřebné technické vybavení a od České spořitelny podnikatelský účet na pět let zdarma - vše v celkové hodnotě 9 milionů.