Google má zálusk na senzory mozkových vln – točí se kolem kanadského InteraXonu

Hlas a gesta už jsou na světě. Na cestě k budoucnosti to chce zapojit mozek. Sergey Brin už proto zkouší koupit torontský startup, který vyrábí čelenku sledující mozkové vlny.

Začal to Techcrunch, který citoval několik utajených zdrojů blízkých InteraXonu. A ty prozradily, že výrobce čelenky s názvem Muse je v hledáčku internetové jedničky. Zatím ale bez bližších detailů.

Muse by se na trh měla objevit v květnu za přibližne 300 dolarů. Snímá mozkové vlny a porovnává je s tepem srdce. Po vyhodnocení všech pěti typů mozkových vln odesílá informace do mobilu nebo do jiného zařízení, ve kterém běží aplikace.

Spoluzakladatelka firmy Ariel Garten chce vybudovat půlmiliardovou společnost do pěti let. Konkurence ale přibývá. InteraXon samotný byl založen v roce 2009 a už získal investice ve výši 7.2 million dolarů především od Horizon Ventures. Dalších  necelých 300 tisíc dolarů získala firma loni díky crowdfundingové kampani na Indiegogo.

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dejte šanci Berlínu. On vám ji dá taky

To, že je Berlín skvělým místem pro začátky v byznysu, se zdá být pro mnoho lidí v Česku a na Slovensku stále překvapením. A protože je Berlín domovem i mojí firmy, rozhodla jsem se vám nabídnout pár důvodů, proč byste na Silicon Allee, jak se mu někdy přezdívá, neměli zapomínat. Ať už se poohlížíte po nové pracovní pozici, či si hodláte splnit sen o zajímavé práci v zahraničí, právě německé startupy tuto možnost stále častěji nabízejí.