Google má zálusk na senzory mozkových vln – točí se kolem kanadského InteraXonu

Hlas a gesta už jsou na světě. Na cestě k budoucnosti to chce zapojit mozek. Sergey Brin už proto zkouší koupit torontský startup, který vyrábí čelenku sledující mozkové vlny.

Začal to Techcrunch, který citoval několik utajených zdrojů blízkých InteraXonu. A ty prozradily, že výrobce čelenky s názvem Muse je v hledáčku internetové jedničky. Zatím ale bez bližších detailů.

Muse by se na trh měla objevit v květnu za přibližne 300 dolarů. Snímá mozkové vlny a porovnává je s tepem srdce. Po vyhodnocení všech pěti typů mozkových vln odesílá informace do mobilu nebo do jiného zařízení, ve kterém běží aplikace.

Spoluzakladatelka firmy Ariel Garten chce vybudovat půlmiliardovou společnost do pěti let. Konkurence ale přibývá. InteraXon samotný byl založen v roce 2009 a už získal investice ve výši 7.2 million dolarů především od Horizon Ventures. Dalších  necelých 300 tisíc dolarů získala firma loni díky crowdfundingové kampani na Indiegogo.

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rastislav Turek: Ake startupy by som rad videl ja

Jaké vlastnosti a postoje by v ideálním případě měli mít zakladatelé startupů? A jak by měli k podnikání přistupovat? U příležitosti vyhlášení nového kola StartupYardu se vynořilo několik zajímavých příspěvků, které se nad budováním inovativní firmy zamýšlejí. Jeden z těch nejzajímavějších sepsal náš slovenský oblíbenec Rastislav Turek.
Přečtěte si více

Seznam a TechSquare vyšlou speciální autobus na festival Pioneers

Nejen stylový způsob dopravy, ale také ubytování zdarma nabízí akce Czech Pioneers Bus na podporu české účasti na festivalu Pioneers. Akci, kam se sjíždí novodobí průkopníci, vizionáři, investoři, hackeři, blogeři a podobní troublemakeři. Letos uvítá 60 řečníků i mediální špičky - Google, Singularity University, Apple, Wired, TechCrunch, Forbes a další.
Přečtěte si více

Rockaway, Seznam a ICT Alliance začnou posílat české firmy do Silicon Valley

Startupy mají hlavně makat, a tak se ani nový startupový program nazvaný Czech ICT Incubator @ Silicon Valley s ničím nepáře - přihláška do konce prosince, v lednu pohovory a na začátku února už šupem do letadla. Rozhodně tak není na co čekat, šanci dostat se do Silicon Valley každý rok dostane maximálně devět vybraných firem. O podnikání a startupech se při té příležitosti rozpovídal Jakub Havrlant, zakladatel fondu Rockaway.