GoodData oznámila investici dalších 25 milionů dolarů

Původem česká a ve Spojených státech působící společnost GoodData téměř zdvojnásobila své finanční zázemí. V aktuálním třetím kole financování získala od investorů 25 milionů, celkem tedy už 53,5 milionu dolarů (více než 1,1 miliardy korun). Firmu v roce 2007 založili Roman Staněk, Michal Dovrtěl a Zdeněk Svoboda.

Naposledy získala GoodData finance loni v srpnu, kdy investoři pod vedením Andreessen Horowitz do společnosti vložili 15 milionů dolarů. Aktuální kolo proběhlo pod vedením Tenaya Capital s účastí Next World Capital a také současných investorů z Andreessen Horowitz, General Catalyst Partners, Fidelity Growth Partners a Windcrest Partners. Společnost událost oznámila na svém blogu.

Peníze poslouží na investice do technologií a na tvorbu marketingových a prodejních programů, které mají za cíl zvýšit povědomí o platformě GoodData a urychlit získávání nových klientů. Od svého založení společnost získala přes 6000 zákazníků a v minulém roce více než zdvojnásobila počet zakázek i zaměstnanců.

“Roman a jeho tým vybudovali výjimečnou společnost a přišli s novou generací platformy pro firemní data. Jsme nadšeni, že můžeme vést toto nové kolo financování, a věříme, že GoodData má potenciál stát se vítězem v ohromném stomiliardovém prostoru big data. Rádi jsme součástí této vzrušující cesty a těšíme se na pokračující agresivní růst,” uvedl Brian Paul z Tenaya Capital, který zároveň usedl po boku dalších investorů do představenstva společnosti.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový akcelerátor Wayra chce být pražským mobilním rájem

Zatím si nemyslíme, že jako akcelerátor přinese startupový projekt Telefóniky do Česka něco dramaticky nového a neznámého. Mohl by se ale stát přirozenou zastávkou pro firmy z mobilní oblasti, hlavně díky skvělým finančním podmínkám a otevřeným dveřím k manažerům jednoho z největších operátorů planety. Díky mezinárodnímu přesahu navíc může českou scénu obohatit o startupy a mentory z různých koutů světa.