Goby: startup, který vám pomůže najít ideální dovolenou

V oblasti vyhledávačů je trh více než nasycený, nový startup Goby si ale našel zajímavou skulinu na trhu – vyhledávání dovolených. Další otázkou samozřejmě bude jeho funkčnost.

Klasické vyhledávací stránky pro cestování a dovolené většinou nabídnou letenky a hotel, Goby se naproti tomu soustředí na “kompletní balení” – tedy včetně místních zajímavostí, dobrých restaurací atd., to vše ve vaší cílové destinaci. Uživatel musí zodpovědět tři otázky: co, kde a kdy. Stačí přitom zadat odpověď pouze na dvě otázky a uživatel dostane výsledek. V něm nechybí například interaktivní mapa od Googlu a fotky daného místa z uživatelských galerií na Flickru.

První testy ukazují, že Goby je zajímavý nápad, který potřebuje pro kompletní funkčnost ještě nasbírat potřebné množství dat. V současné verzi systém zpracuje uživatelský dotaz tradičním způsobem, ve stylu vyhledávacích enginů, a nebere v potaz logiku dotazu – pokud tedy třeba do kolonky “co” zadáte formulku “plavat v moři”, je pravděpodobné, že systém nenajde dostatek výsledků. Lepší variantou je pouze “plavání” nebo “moře”, což pro tento koncept nefunguje úplně ideálně.

Goby nicméně stihlo již nyní přilákat řadu investorů, mezi nimi například Flybridge Capital Partners a Kepha Partners, výše investic však nebyla zveřejněna. Co myslíte, uchytil by se podobný nápad i v českém prostředí, zvláště v současné situaci, kdy stále více lidí volí dovolenou bez výjezdu do zahraničí?

Total
0
Shares
Další články