Global Startups: Co je nového u českých globálních startupů

Apiary.io, GoodData, Geewa a řada dalších. Na začátku dubna se ve sklepě Tyinternety už počtvrté sešli zástupci českých globálních webových startupů. Tento přehled je stručným shrnutím novinek z jinak neveřejných prezentací ambiciózních českých firem tak, jak je pojmenovali sami jejich zástupci.

Čtvrté setkání bylo (oproti třetímu) menší, přesto se sešlo přes dvacet zástupců startupů s mezinárodními ambicemi. A to opět v průřezu jak od těch mladých či úplně nových, až po veterány z GoodData nebo Geewy.

 • Apiary.io má 12 tisíc uživatelů, chtějí 50 tisíc na konci roku a pak budou neporazitelní.
 • Arounded sbírá databáze velkých autopůjčoven a hledá cestu optimalizace jejich vyhledávání.
 • CDN77 roste jak o život. Měsíčně nadále dvojnásobí tržby, nadále rozšiřuje svůj 15členný team o marketingové a obchodní pozice s cílem pohánět na konci roku 2013 weby s agregovanou denní návštěvností 30 milionů návštěvníků.
 • Click2stream obhospodařuje kamery ve 30 zemích, jako dohledný cíl vidí milion kamer pod svým systémem. Jedná o investici, navázalo spolupráci s výrobcem kamer AXIS. V dlouhodobé vizi chce data z kamer nejen streamovat, ale být marketplacem s nástroji na jejich analýzu. Click2stream je pozván na finální pohovor do Y Combinatoru.
 • GoodData zaměstnává již přes 230 lidí, z toho 130 v České republice. Má přes 8000 zákazníků a současnou výzvou je zvládnout svůj růst.
 • Tým z projektu IdeasWatch vyprototypoval nové projekty Ritetag a Scrapelogo.
 • MySchoolNotebook dokončuje strategické partnerství se svým konkurentem. Jejich hlavním zákazníkem jsou školy. Rostou organicky o desítky tisíc uživatelů měsíčně a uživatele mají nově z Indie a Filipín.
 • Newsinlevels nabízí studium angličtiny čtením článků ve třech jazykových úrovních. Mají asi 60 tisíc návštěvníků měsíčně.
 • Geewa zlepšila monetizaci, ve své velikosti musela řešit banování uživatelů. Rozjela i růst formou akvizic, koupila např. brněnskou firmu vyvíjející Age of Defenders.
 • PostHeads za první 3 týdny získalo přes 1000 přihlášených zájemců, převážně ze strany zahraničních reklamních agentur a klientů se silnou přítomností na sociálních médiích. Nyní se soustředí na monetizaci jednotlivých klientů.
 • SlidesLive uzavřeli partnerství s Univerzitou Karlovou a vyjednávají s americkým Stanfordem a Berkeley.
 • Skypicker roste o 40 % měsíčně a v březnu byl poprvé break-even. Zaměřuje se na méně náročné cestovatele, umí najít spoj s více přestupy v lowcostech, ale o to levnější než klasický let.
 • Testomato nasadí příští týden novou grafiku a odstartuje ostrou verzi. Wikidi a jeho tématická sestřička Tech-specs.com mají kolem 60 tisíc návštěvníků měsíčně. Stejný tým pracuje na univerzální čtečce sociálních sítí a článků.
 • Tripomatic zaznamenává prudký růst ve svých mobilních aplikacích (připravuje jich až 300 pro jednotlivá města), pracuje na akvizici uživatelů přes sociální sítě a připravuje nový produkt pro velké cestovní kanceláře.
 • Videoflot je videoprodukční platformou, zrealizovali už zakázky např. v Chile, Argentině, Indii a USA. Obor roste o 55 procent meziročně, videa se stále více stávají formou komunikace.

Global Startups je iniciativa, která spojuje české globální startupy a publikuje jejich přehled na www.globalstartups.cz. Hlavním přínosem iniciativy je networking zástupců těchto firem. Každý půlrok se scházejí na privátní networkingové akci. Seznam nelze považovat za kompletní, obsahuje ty firmy, které se samy považují za startup, zakladatelé jsou Češi, základem jejich produktu je webová aplikace a jsou zaměřeni na globální trh. Základní předpokladem ale je, že networkují, tedy že se nám je podařilo kontaktovat :-).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Do JIC Innovation parku se hlásí 41 firem, nejlepší vyberou Rostock, Všianský a Berdár

Do 28. února se mohly začínající firmy s globálními ambicemi hlásit do Innovation parku Jihomoravského inovačního centra. O vstup projevilo zájem celkově 41 firem, do užšího výběru vybral konzultační tým šestici z nich. Těchto šest firem se představí panelu byznys expertů v rámci výběrového dne 27. března, kde o jejich žádostech rozhodnou investoři a podnikatelé Michael Rostock, Jan Všianský a Gabriel Berdár.