Geewa otevírá registrace na svůj první velký herní hackathon

České herní studio Geewa, známé zejména úspěšným facebookovým kulečníkem Pool Live Tour s miliony hráčů, připravuje první velký herní hackathon v České republice. Cílem je nabídnout ambiciózním herním tvůrcům příležitost k přípravě originálních her pro prohlížeče a mobilní platformy. Až 40 účastníků se může zapojit do boje o peněžní výhry a šanci na spolupráci s Geewou.

Geewa Games Hackathon se koná v termínu 8. až 10. února a možnost registrace se otevřela právě dnes. Hackathony u nás nejsou neznámou aktivitou, Geewa se však hodlá stát první akcí svého druhu zcela orientovanou na hry. Soutěžit mohou jednotlivci i týmy až o čtyřech osobách s cílem vytvořit funkční a zábavný herní prototyp. Účastníci mohou pro svoji tvorbu zvolit libovolné nástroje, hry musejí splnit jen základní sadu principů “casual, competitive, mobile/browser”. Jde tedy o hry pro široké publikum, kde se utkává více hráčů naráz a běží v prohlížeči nebo na mobilních platformách.

Hackathon je otevřený všem zájemcům z České republiky a sousedních zemí. Akce se bude konat v pražských kancelářích Geewa a pro mimopražské účastníky bude po dobu konání zajištěný hotel. K dispozici bude i jídlo a nápoje, aby se mohly týmy soustředit na svoji práci. Na místě budou i pracovníci Geewy pro zajištění jakékoliv potřebné podpory a mentoringu. V závěrečný den pak budou vytvořené hry ohodnoceny odbornou porotou, která jmenuje tři vítěze. Porota je složena z deseti herních profesionálů z mnoha oblastí – vývojářů, publicistů, podnikatelů i členů místních herních sdružení:

Jan Jirkovský – České hry, zakladatel
Pavel Dobrovský – nezávislý publicista
Petr Poláček – Games.cz, šéfredaktor
Lukáš Bašta – nezávislý publicista
Martin Bach – Asociace herního průmyslu ČR a SR, viceprezident
Lukáš Macura – Cinemax, zakladatel
Petr Fodor – Flow Studio, zakladatel
Radek Mařík – PRE, marketingový manažer
Ondřej Broukal – Game Page, producent

Ceny zahrnují trofeje, dárky od Nokie, finanční odměnu (1000 dolarů) a především závaznou nabídku spolupráce s Geewou pro vítěze. Vítězové budou oznámeni v rámci slavnostního zakončení, které proběhne v neděli 10. února v pražském PM Clubu. Následovat bude otevřená zábava pro celou CZ/SK herní scénu, kam jsou zváni všichni zájemci. Během slavnostního zakončení bude na webu akce k dispozici také živý přenos. Hlavním partnerem akce je portál Jobs.cz.

Total
0
Shares
Další články