Gameoutlet: nový český projekt od Cinemaxu

Z české videoherní scény vyčnívá malá firma Cinemax poctivým sledováním aktuálních trendů a vymýšlením vlastních konceptů. V závěsu za pokus “zaplať kolik můžeš” následuje daleko ambicióznější projekt – herní outlet.

V souvislosti se Cinemaxem jsme na začátku tohoto roku zveřejnili článek s výmluvným názvem Funguje v ČR princip “zaplať, kolik chceš”? Nyní přichází další projekt – Gameoutlet je nový internetový obchod s hrami. Název slibuje především nízké ceny, na detaily jsme se zeptali Lukáše Macury ze společnosti CINEMAX, která gameoutlet.cz provozuje. Web má také svoji stránku na Facebooku.

Co nového nabízí váš obchod? Čím se liší od ostatních?
Rozhodli jsme se nabízet pečlivě vybraný sortiment kvalitních her na většinu herních platforem. Náš sortiment je proto užší, nechceme si hrát na velkoobchod ani supermarket s hrami. Nechceme mít stovky položek v ceníku a přitom je ve skutečnosti nemít skladem. Nabídku průběžně aktualizujeme, zákazníci nesmí příliš váhat.
Od ostatních obchodů se nepochybně lišíme kombinací kvality titulů a nezvykle nízkých cen. Velmi neobvyklá je možnost nákupu na fakturu se splatností pro koncové zákazníky.

Zatím jste vyvíjeli a prodávali hry jen pro PC. Proč jste se pustili do obchodování s hrami i ostatních platforem?
Doslova z první ruky sledujeme masivní odliv hráčů z PC směrem ke konzolím. Jako vývojáři a producenti jsme na tento trend zareagovali již před rokem a začali jsme s vývojem her pro Apple iPhone a Nintendo DSi. Teď rozšiřujeme naší nabídku i pro herní konzole v rámci gameoutletu.

Co od outletového prodeje očekáváte?
Hledáme nové cesty k zákazníkům. Vyzkoušeli jsme model Zaplať, kolik můžeš. I outletem chceme oslovit část těch, kteří kvůli velkému rozdílu v cenách her v zahraničí a u nás radši sáhnou po pirátské kopii. Přitom by kvalitní titul mohli získat za velmi zajímavé peníze. Očekáváme, že si zákazníci této výhody všimnou a že je naším výběrem oslovíme.

Game Outlet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Robin Raszka z TechStars: Jaké to je být jedním z dvanácti

Aplikace Piictu na sdílení fotek, která se opírá o mezinárodní tým a DNA od českého dua Robin Raszka a Petr Reichl (aka Tapmates), se právě vyhřívá v epicentru žhavé newyorské startup scény. Robin si nyní konečně našel čas na sepsání svých dojmů a nezbývá než konstatovat, že Amerika je prostě Amerika.