Gamee a Spendee byly vybrány do prestižního Google Launchpad Acceleratoru

Program Launchpad Accelerator patřící pod Google uzavřel své čtvrté kolo přihlášek. Z regionu Evropy se do výběru čtyř startupů dostaly české Gamee a Spendee. Od 17. června tak budou během léta pracovat po boků mentorů internetového gigantu přímo v Silicon Valley.

„S radostí oznamujeme velkou novinu! Google vybral Gamee jako jeden z nejrychleji rostoucích startupů ve střední Evropě. Díky tomu náš tým projde intenzivním šestiměsíčním tréninkovým programem s profesionály z Googlu a Silicon Valley. So excited!,“ napsalo Gamee na svůj Facebook.

„Dnes jsme obdrželi skvělé zprávy! Spendee bylo vybráno Googlem jako jeden z 33 pečlivě vybraných startupů z celého světa, kteří se připojí do prestižního programu Google Launchpad Accelerator. Spendee to pomůže stát se top nástrojem pro vaše finance. Díky za vaši podporu!“ jásali podobně ve Spendee.

spendee hl

Pro dva české startupy je to za poslední dobu další velká novinka. Gamee v březnu oznámilo zisk investice ve výši dvou milionů eur a bylo jedním z prvních partnerů Facebooku při vyvíjení platformy Instant Games. Spendee pak již překonalo hranici 1,5 milionu stažení a spustilo možnost přímého propojení s bankovními účty.

Co zástupce České republiky v Launchpad Acceleratoru čeká? Kromě úzké spolupráce s Googlem po dobu šesti měsíců a dvoutýdennímu plně hrazenému tréninku v sídle Googlu startupy čeká podpora bez nároku na ekvity, přístup k inženýrům, zdrojům a mentorům, kredity na Google produkty nebo skvělé marketingové příležitosti.

„Tentokrát se ke startupům z Asie a Latinské Ameriky přidají další z Afriky a Evropy. Kromě rozšíření naší působnosti rozšiřujeme naše curriculum. Pomáháme startupům hlouběji proniknout do strojového učení a AI, abychom jim pomohli využít nejmodernější technologie Googlu pro škálování svých appek,“ popsal samotný Google.

V regionu Evropy přitom Google hledal startupy jen v České republice, Maďarsku a Polsku. Z těchto zemí do se do akcelerátoru dostali ještě maďarské PublishDrive (platforma pro publikování ebooků běžící na bázi SaaS) a polské DrOmnibus (multimediální nástroj podporující speciální vzdělávací požadavky a terapii pro děti s vývojovými a behaviorálními poruchami).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Jiřím Fabiánem

Ve zkratce: od programování za 30 korun na hodinu, přes práci na projektech s Romanem Staňkem, až po prodej vlastní firmy za miliony eur a spoustu plánů. A vlastní investiční aktivity? "Chtěl bych si koupit bagr," konstatuje Jiří Fabián v energickém rozhovoru, který se točil hlavně kolem podnikání, rozmachu a budoucnosti gamifikace, mikroworkers a samozřejmě startupů.