Game on: Gamee získalo investici dva miliony eur

Social herní platforma Gamee uzavřela investiční kolo v hodnotě dvou milionů eur. Financování bylo vedeno Initial Capital a Credo Ventures, s doplněním od Index Ventures a několika dalších individuálních andělů.

„Social gaming je zajímavé místo, které se konstantně vyvíjí. Gamee je v jeho čele díky tomu, že poskytuje sdílení her napříč všemi sociálními prostředími a propojuje kamarády pomocí her, které milují,“ uvedl Shukri Shammas, partner v Initial Capital. Shukri stojí mimo jiné za týmem Playfish, které bylo prodané EA Games za 400 milionů dolarů.

„Gamee má unikátní šanci být mezi giganty sociálních médií prostřednictvím své úžasné síly s boty, kde vidíme obrovské množství engagementu,“ říká Božena Řežábová, CEO a zakladatelka startupu. „Mnoho uživatelů pak bude pokračovat v hledání dalších her přes aplikaci.“

Bozena Řežábová
Bozena Řežábová

Zároveň s investicí náš Startup Týdne #47 oznámil překročení hranice čtyř milionů aktivních měsíčních uživatelů. Byl taky jedním z prvních deseti partnerů Facebooku při tvorbě her na Instant Games.

Tým Gamee, který kromě Řežábové spoluzakladali taky Miroslav ChmelkaJan ČástekLukáš Stibor, dál pracoval se značkami jako Coca-Cola, Bershka, Škoda nebo NASA a celkově od svého založení koncem roku 2015 vyvinul více než 60 her, které si lidi zahráli více než pětsetmilionkrát (tedy Gamee má půl miliardy odehraných her).

„Jsme nadšeni z podpory Boženy a jejího týmu,“ řekl Andrej Kiska z Credo Ventures. „Gamee je zářným příkladem prosperujícího herního ekosystému ve střední Evropě, který je neustále schopen přinášet globální success stories v oboru.“

„Cross-platformová povaha HTML5 umožňuje sdílení her stejně lehce jako sdílení YouTube videí na internetu bez nutnosti stáhnout si hry nebo jít je najít do app store. To je velký game changer pro značky hledající nové cesty, jak se propojit se svým publikem více smysluplným způsobem,“ dodává Řežábová.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Data orgasmus, Miloš Endrle a StartupYard

Startupisté, marketéři, šéfové korporací, novináři. Těm všem je vtloukáno do hlavy, že dneska se musí všechno měřit a vyhodnocovat. Z koho si na českém internetu vzít příklad při budování vlastního byznysu postaveného na datech? I tomu se v dnešním speciálním datovém dvojblogu věnuje hostující Petr Šimeček z Kebooly.