Na Fundlift vstupuje Edookit: Informační systém zlepšující (nejen) české školství

Brněnský Edookit, usilující o zlepšení vzdělávání pomocí digitalizace školních systémů, spouští svou kampaň na investment-crowdfundingové platformě Fundlift. Cílem je získat od investorů pět milionů korun pomocí tříletých konvertibilních investičních certifikátů s roční úrokovou sazbou deset procent.

„Fundlift jsme si vybrali po pečlivém zvážení jako spolehlivou platformu pro komunitní investování v Česku. Věříme tomu, že naše myšlenka má význam pro celé školství. Naším cílem je ho zlepšit. Chceme systém Edookit dostat dále do více škol,“ říká ředitel firmy Roman Vejražka.

České a bulharské školy

Edookit vyvinul informační systém, který školám usnadňuje administraci. Od roku 2011 tak nahrazuje zastaralé systémy a integruje všechny potřebné nástroje pro administraci školy do cloudového řešení s jednoduchou mobilní aplikací, která zefektivňuje komunikaci všech zúčastněných stran.

Učitelům Edookit tak šetří čas, žákům připomíná a zpřehledňuje povinnosti a zpřístupňuje studijní materiály, zatímco rodiče mohou sledovat informace o průběhu výuky a výsledky dítěte. V budoucnu chce společnost spustit i vlastní profesní sociální sítě pro oblast vzdělávání.

V České republice jeho služby využívá přibližně 400 škol, tedy sedm procent ze všech základních a středních škol. Edookit působí také v Bulharsku, kde je v plném provozu nasazen na šesti školách. Celkově systém podle společnosti využívá přes 200 tisíc uživatelů a v průměru eviduje jeden přístup na žáka denně.

Cílem Edookitu je stát se lídrem na českém i zahraničním trhu digitalizace školní výuky a nabídnout školám nové řešení, díky kterému jednoduše transformují klíčové oblasti provozu a administrativy do digitální infrastruktury.

Právě tomu by měly pomoct také finance získané na Fundliftu. Do poloviny roku chce mít Edookit v České republice mezi zákazníky 700 škol, v Bulharsku do konce roku plánuje obsadit 500 škol, což v tamním případě znamená čtvrtinu celého trhu. V rámci geografické expanze pak plánuje spouštět pilotní programy i v dalších zemích, mezi plánovanými je Ukrajina.

Total
0
Shares
Další články