František Peterka a Jan Davídek zakládají explorio.cz, usnadní hledání dovolené a výletů s dětmi

Méně hodin strávených hledáním a více času s dětmi, to je myšlenka nově spuštěné služby pro rodiče, kteří se svými potomky rádi objevují svět. Specializovaný vyhledávač explorio.cz přináší rodičům místo obecné fráze “vhodné pro děti” spolehlivě prověřené ubytování, výlety a další aktivity pro jejich děti.

Službu se svým týmem založil zkušený internetový podnikatel František Peterka (na úvodní foto). Od začátku mu intenzivně pomáhá Jan Davídek, za nímž je také řada úspěšných e-commerce projektů. Společně například rozjeli a v roce 2016 prodali skupině Rockaway projekt Proděti.cz. Oba také v minulých letech spoluzakládali a vedli projekty s internetovou skupinou Miton.

Explorio.cz rodinám garantuje odpovídající kvalitu ubytování, služeb a možných aktivit v daných lokalitách pro děti všech věkových kategorií. Nabídku ubytování, tipů a balíčků pro rodiny s dětmi dojednává explorio.cz přímo s provozovateli a vybírá ty nejlepší výhody a kombinace, které umožní rodinám aktivně strávit společný čas.

„Naši obchodníci objíždějí celou republiku, hledají a ověřují vhodná ubytování a aktivity, které do našeho systému postupně zařazujeme,“ vysvětluje šestatřicetiletý Peterka, který explorio.cz vede. Sám má dvě děti a problematiku nesnadného zařizování rodinných výletů a dovolených několikrát zažil. Dvě malé děti má i čtyřicetiletý Jan Davídek, který se stará zejména o technologické zázemí projektu.

Na jedno kliknutí a bez hodin strávených hledáním tak mohou rodiče vybrat třeba pobyt v horském penzionu s rodinnými pokoji, koupit k němu vstupenky na lanovku či zaplatit dětem lyžařskou školu nebo návštěvu bazénu. Postýlky na pokoji, jídelní židličky a dětské hřiště či herna jsou v nabídce ubytování na explorio.cz samozřejmostí. Po rezervaci navíc rodiče obdrží email s tipy na prověřené aktivity v okolí. Explorio.cz zohledňuje věk dětí, oblíbené sporty i aktuální roční období. Odpadají tak obavy rodičů, zda si jejich dítě výlet užije či zda je trasa vhodná pro kočárky.

Explorio.cz nabízí možnost zařídit také hromadné rodinné dovolené včetně finálního výběru termínu, zajištění komunikace mezi členy skupiny a ubytovateli a rozdělení plateb podle požadavků rodin. Poptávání hromadných objednávek je aktuálně přes standardní rezervační servery velmi složité. Vyrazit tak na hory či kola v partě několika rodin bude výrazně snadnější.

V první fázi se explorio.cz zaměřuje především na lokality v Česku, v průběhu následujících týdnů přibudou nabídky ubytování a aktivit v oblíbených Alpách, na Slovensku nebo v Polsku. Počátkem příštího roku plánuje Peterka se svým týmem spustit i speciální rodinný cestovatelský klub, který umožní rodičům čerpat nejrůznější výhody – např. cashback, storno na poslední chvíli či slevy u partnerů.

František Peterka společně s internetovou skupinou Miton v roce 2017 také založil a vedl službu Driveto.cz, která nabízí dlouhodobý pronájem aut. Jan Davídek s Mitonem v té době jako šéf serveru Biano.cz zabývajícího se inspirací pro bydlení expandoval na zahraniční trhy. Oba ve svých dřívějších projektech nadále drží podíl.

Total
0
Shares
Další články