Fondy J&T Ventures a Select Ventures investovaly 16 milionů do Daytripu

Zakladatelé Daytripu Tomáš Turek a Markéta Blahová

Český startup Daytrip zaměřující se na propojování řidičů s turisty získal investici od fondů J&T Ventures a nově vzniklého Select Ventures, který je zároveň v pozici lead investora. 600 tisíc eur (přibližně 15,8 milionu korun) plánuje využít především na expanzi.

„U investorů jsme cítili velký zájem o oblast cestování a dostatek zkušeností a kontaktů v této oblasti, což je mezi místními VC fondy relativně vzácné,“ zdůvodňuje rozhodnutí výběru investora CEO našeho Startupu Týdne #14 Tomáš Turek (na fotce s druhou zakladatelkou Markétou Blahovou).

Investici startup vloží především do rozšiřování geografické působnosti firmy a posílení týmu. Zároveň by měla firmě vystačit na 12 až 18 měsíců růstu.

„Zakladatele Daytrupu jsme poznali v soutěži Vodafone Nápad roku, již v počátku nás zaujal zkušený mezinárodní tým a zajímavá služba pro cestovatele. V následujících měsících nás k investici přesvědčily jak rostoucí prodejní výsledky, tak expanze na další evropské trhy,“ říká Adam Kočík, managing director J&T Ventures.

„S Tomášem, Jirkou a Markétou jsem se potkal poprvé na startup akci v Node5 v době, kdy byl Daytrip zcela ve fázi nápadu. Pamatuji si, že mě jejich podnikatelský nápad zprvu příliš neoslovil. Nicméně netrvalo ani rok a s Tomášem jsem se potkal podruhé, to už měl za sebou s Daytripem sedm měsíců ostrého provozu, během kterých se jim podařilo dosáhnout skvělých výsledků. V kombinaci s tržním potenciálem to byly právě podnikatelské schopnosti Tomáše a celého týmu, proč jsme se rozhodli do Daytripu investovat,“ komentuje rozhodnutí investovat Jaroslav Trojan stojící za fondem Select Ventures.

Team Daytrip
Team Daytrip

Daytrip má k úspěchu nakročeno dlouhodobě – již po roce fungování měl osm tisíc zákazníků a 20 milionů v tržbách, tento rok plánuje desetinásobek. V současnosti se stará o přepravu zahraničních turistů mezi 15 evropskými státy a letos očekává počet přepravených na úrovni 50 tisíc lidí.

Pro J&T Ventures jde již o druhou velkou investici z poslední doby – tenhle týden oznámil vklad peněz do startupu Neuron Soundware, do kterého spolu se soukromým investorem poslali 16 milionů korun.

Total
0
Shares
Další články