Flow Studio: Dělat hry pro AppStore je už dneska ztráta času a peněz

Investora hledali pár týdnů a nakonec ho našli v loterijním střelci Ivu Valentovi z jihomoravského Synotu. Necelých pět milionů korun dalo herním vývojářům šanci nasměrovat svůj startup novým směrem.

“Naše hry mají dohromady téměř tři miliony stažení, ale na AppStore už se bez velkého jména fakt vydělávat nedá,” tvrdí Richard Hořín, jeden ze zakladatelů studia. Sází proto na novou technologii Leap Motion. Investice jim dává rok času na to, aby našli zlatou žílu.

Leap Motion je systém ovládání tablet nebo počítače pomocí pohybu rukou. Trochu jako Kinect, ale mnohem přesnější a levnější. “Hned jak jsme to objevili, přihlásili jsme se do jejich vývojového programu. Ze 70 tisíc přihlášek vybrali sedminu a těm poslali vývojářský kit,” dodává druhý zakladatel Petr Fodor začátek nové kapitoly existence dvouletého startupu.

Flow studio jsou tak první vývojáři v Česku, kteří se k Leap Motion hlásí. A sami přiznávají, že pro novinku musí najít výdělečné využití. “Náš investor nám dal šanci a důvěru. Je to hráč a ví, že bez rizika to prostě nejde,” tvrdí Hořín s tím, že do roka na to prostě budou muset kápnout.

I proto vyrazili na výlet do Silicon Valley, kde si uvědomili, co všechno se tam dá stihnout za sedm dní. “Měli jsme fakt nadupaný program, pět šest schůzek denně, ale co si budeme namlouvat, deset minut naživo dá člověku víc, než hodiny skajpování,” tvrdí Hořín a dodává, že původní cíl cesty – domluvit větší zakázku bohužel nevyšel.

Přesto cesta účel splnila. V akcelerátorech je čekala tvrdá pravda, kterou ale musel někdo vyslovit. “Přišlo to v Rocket Space. Prostě a jasně – think big or go home. Tak nějak jsme to tušili, ale je to fakt potřeba od někoho slyšet,” komentuje Fodor. “Rozdíl mezi českými a americkými akcelerátory samozřejmě je. Do těch našich se hlásí desítky často pochybných startupů a do těch zaoceánských stovky až tisíce špičkových. A to výrazně zvyšuje konkurenci,” srovnává startupové prostředí Hořín.

flow studio

Přesto mají na jeden americký akcelerátor spadeno. “Od ledna se totiž otevírá LEAP.AXLR8R  jeden program určený pro Leap motion aplikace. Už to máme předjednané, ale musíme přijít s inovativním projektem,” dodává. Mezi mentory v tříměsíčním programu bude fungovat třeba i stvořitel světa Second Life Philip Rosedale, šéf AutoDesku Carl Bass nebo designer Flipboardu Didier Hilhorst.

Chceme být u něčeho nového

Přesun k Leap Motion úspěšní vývojáři her pro iOS vysvětlují jednoduše. “AppStore už je jen pro velké vydavatele nebo lidi, kteří pro ně dělají. 80 procent zisků z celého obchodu drží přibližně padesát firem. A v tom se fakt nedá podnikat. A postupně to zjišťují všichni malí čeští vývojáři,” říká Hořín. I proto vsadili na teprve začínající platformu, která svůj obchod Airspace teprve plní. “Je to fajn být u něčeho nového a je vidět, že naše aplikace jsou celkem úspěšné a řetězí další byznys,” chlubí se Fodor.

Pokud se Flow Studiu podaří prorazit, zhodnotí šedesátiletý investor z Uherského Hradiště svůj čich na nové technologie. Pražský startup by mu totiž mohl dělat stejnou radost jako mu dělá dnes ten brněnský. Loterijní firma totiž už nasypala peníze do Madfinger Games, která proslula především mobilní střílečkou Shadowgun a momentálně válčí s krvavou zombie akčňárnou Dead Trigger 2.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Podívejte se na šest nejlepších letošního TechCrunch Disrupt

Kytara, která vás sama naučí hrát, konečné řešení telekonferenční otázky, sdílení mobilní konektivity, opravdu užitečné sociální vyhledávání, lidský překladač jazyků a sociální software pro 3D modelování přímo v prohlížeči. To jsou řešení, která se probojovala do elitního výběru TechCrunch Disrupt a jejichž prezentace stojí za to vidět.