Flextronics nabídne týmům ze StarCube speciální tříměsíční program

Výrobce elektroniky startupům nabídne od příštího roku bezplatný tříměsíční program, ale i možnost testování jejich prototypů ve svých prostorách a zároveň jim poskytne i konzultace vlastních odborníků.

Brňáci si od nového partnera slibuje víc zahraničních týmů. Zájemci s vlastními projekty se mohou hlásit do 12. ledna. “Užší zaměření akcelerátorů je v západní Evropě novým trendem. Konkrétně na hardware projekty se zaměřují v Hamburku, mluví se o tom i v Berlíně,” popsal situaci Michal Hrabí, šéf akcelerátoru StarCube.

Flextronics může poskytnout těmto startupům ve StarCube například přístup do laboratoří, využití klimatických komor pro testování, konzultace svých odborníků v oblasti návrhu a prototypování hardware, dále pak zkušenosti se specifickými požadavky a technikami vyžadovanými a používanými například v automobilovém, leteckém či medicínském průmyslu. „U některých projektů bychom mohli přispět i studií proveditelnosti nebo třeba i s analýzami pro uvedení výrobků na trh,“ tvrdí Miloš Kafka z Flextronics.

V Brně pojede hardware

Brněnský akcelerátor není jediný, který mění své fungování. Od nového roku se novinky objeví i v pražském StartupYardu. Ten se se svou další várkou startupů oborově zaměří na oblast dat, konkrétně na vyhledávání, analytiku a sémantiku. Navíc začal spolupracovat se Seznamem, který otevře týmům své technologie a navíc nasype do akcelerátoru nějaké peníze.

To, že má Brno spadeno na hardware se už tušilo. StarCubem prošel palestinským týmem NoteTracker, který nabízel chytré pero umožňující přenášet poznámky psané na tabuli pomocí aplikace do telefonů či tabletů. Dalším podobným projektem byl jordánský Braci se svým náramkem pro nedoslýchavé a neslyšící. Projekt poté pokračoval v programu Startup Sauna ve Finsku, kde získal investici ve výši 40 000 EUR.

StarCube pro příští rok startuje v únoru a vyvrcholí závěrečnou StarCube Show 14. května. Hlásit se je možné do 12. ledna 2014.”Tuto neděli ale končí registrace pro early birds. Kdo se stihne přihlásit do neděle včetně, získá bezplatný webinář, kde mu poradíme, jak na ověření zájmu zákazníků,” říká mluvčí JIC Helena Továrková s tím, že se zatím přihlásilo třicet týmů.

Total
0
Shares
Další články