Firmy E.ON, PRE, RWE, SAP a další pořádají inovační soutěž pro startupy

Mladým inovátorům a startupům se otevírá další možnost, jak navázat vztahy s velkými průmyslovými firmami. Connect Visions to Solutions – tak se jmenuje nová inovační soutěž, kterou pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK). Startupy a inovátoři mají navrhnout řešení úkolů, které zadaly firmy Brose, E.ON, PRE, RWE, SAP a Škoda Auto.

V rámci soutěže Connect Visions to Solutions budou startupy a inovátoři řešit úkoly zadané průmyslovými partnery soutěže. Těmi jsou společnosti Brose, E.ON, PRE, RWE, SAP a Škoda Auto.

„Navazujeme na loňský úspěch, kdy se nám povedlo uvést v ČR do diskuze téma průmysl 4.0. Letos jdeme o krok dál a propojujeme startupy s průmyslovými firmami. Startupy nabízejí vynikající potenciál pro inovace i velkým hráčům. Soutěží chceme vytvořit inovační synergie mezi těmito dvěma světy,“ říká Axel Limberg, prezident ČNOPK.

www.jaromirzubak.cz
Na zahájení soutěže vystoupil Oliver Dlouhý, CEO Skypickeru, který raketově vyrostl i díky spolupráci s globálními hráči. Foto: www.jaromirzubak.cz

Každý z partnerů soutěže vypsal jedno zadání, která dohromady pokrývají široké spektrum témat: aplikace pro interní komunikaci ve výrobě, zapojení uživatelů do společenské odpovědnosti, služby a zařízení pro energii v domácnostech, chytrá továrna, cloudové řešení pro internet věcí a big data, moderní mobilita.

Účastníci mají za úkol navrhnout řešení a prezentovat ho formou krátkého videa. Při tom mohou nabídnout řešení až tří úkolů, vždy jednoho v daném oboru – automobilový průmysl, energetika, informační a komunikační technologie. Během soutěže se startupy zúčastní workshopů v partnerských firmách a setkají se s jejich vedením a inovačními manažery.

Finále proběhne 15. září, kdy si každý z partnerů vybere vítězné řešení svého úkolu. Z šestice těchto finalistů pak porota složená z expertů z partnerských firem a organizací vybere celkového vítěze. Kromě možnosti budoucí spolupráce získají všichni finalisté individuální poradenství firem Deloitte a Roland Berger k optimalizaci svého podnikání. Vítězný startup navíc vyhraje finanční odměnu 3000 eur.

Total
0
Shares
Další články