Fintech InspiPay šetřící na poplatcích za platbu kartou má novou investici

Fintech startup InspiPay získává investici od fondu WJ Ventures a dosahuje tak po roce a půl na trhu na valuaci 15 milionů. Investice míří do vylepšení technologie pro porovnávání poplatkových struktur a zrychlení procesu acquiringu.

Spoluzakladatel InspiPay William Jalloul tak skrz svůj investiční fond nyní ovládá 50 % firmy. Předtím ve firmě držel jako fyzická osoba menší podíl s opční strukturou. Teď si za jednotky milionů a další aktiva podíl navýšil. Zbylých 50 % drží vývojářské studio Inspirum Technologies tvořící e-shopy na míru.

Z pohledu transakčních datových toků stojí InspiPay v pozici nezávislé obchodní organizace mezi obchodníkem a jeho acquirerem. Zajišťuje také implementaci alternativních metod jako Twisto a platby kryptoměnami. Firma z pražských Holešovic si klade za cíl snížit často nesmyslně vysoké poplatky za platby. 

“Přes InspiPay projde ročně přes 500 milionů korun v platbách kartou, plán je v roce 2019 dosáhnout 2 miliardy. Oproti bance porovnáme většinu dostupných metod platby kartou a díky objemu transakcí ušetříme na poplatcích v průměru 28 %. Podnikatelé u nás získají osobní přístup a porovnají poplatky i technologie ať už pro fyzické provozovny nebo e-shop,” říká Jiří Moos, spoluzakladatel InspiPay s tím, že tržby firmy se udržují v jednotkách milionů korun, což stačí na to, aby byla zisková.

Jiří Moos

Reálná úspora je závislá na měsíčním obratu z bezhotovostních transakcí, resp. průměrné transakci u obchodníka. Podle svých výpočtů je firma v modelovém případě obchodníka s ročním obratem na úrovni deseti milionů korun schopna ušetřit desítky tisíc korun.

“Reálnou úsporu na poplatcích našim klientům jsme u banky nebo instituce schopni zajistit díky celkovému obratu, který u ní procesujeme. V praxi tak klient vystupuje jako větší subjekt s vyšším obratem, než když vyjednává sám za sebe. Současně mají banky různé poplatkové struktury vhodné pro různý typ byznysu, proto vždy vybíráme na základě konkrétního klienta nejlepší řešení,” dodal Moos.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Česká a slovenská startupová infrastruktura

Přesně po týdnu od první velké česko-slovenské konference věnované startupům přinášíme celý obsah i ve formě videa (samozřejmě kromě networkingu a raději i afterparty). Kromě startupistů si tentokrát zapitchovali i zástupci akcelerátorů, inkubátorů či různých startupových programů a dozvěděli jsme se od nich spoustu novinek.