Fascinující Entrustet se vám po smrti postará o online účty

Pokud si marně lámete hlavu, co bude s vašimi účty na Facebooku a Twitteru až umřete, neuvěřitelný startup Entrustet konečně přináší odpověď. A jakkoli to vypadá na první pohled šíleně, skutečně nabízí řadu chytrých řešení, jak můžete svojí virtuální osobnost zaopatřit.

Počátky zdánlivě ujetého, ale při hlubším zamyšlení velice užitečného a až vizionářského startupu Entrustet sahají do okamžiku, kdy byl při bojovém nasazení v Iráku zabit americký voják Justin Ellsworth. Jeho rodiče se o zabitém synovi chtěli dozvědět co nejvíce a to i přes jeho účet na Yahoo. Společnost však přístup zamítla a ke změně názoru ji donutil až soud. „Najednou mi došlo, že digitální majetek je skutečnou a zásadní součástí pozůstalosti. A také mě to donutilo přemýšlet, zda by Justin vůbec chtěl, aby jeho rodiče viděli všechny jeho e-maily,“ popisuje zrození nápadu jeden ze zakladatelů projektu Jesse Davis.

Bráchovi Twitter, manželce Facebook

S dramatickým rozvojem naší internetové přítomnosti výrazně roste také množství různých účtů, osobních dat, finančních toků a dalších informací, které máme v digitálním prostředí ve vztahu ke své osobě uloženy. E-maily, bankovní a nákupní systémy, fotografie a videa, členství v nejrůznějších klubech, společenstvích a sítích. A podle Davise už dnes hrají natolik zásadní roli v našem životě, která navíc bude nestále posilovat, že nastal čas zacházet s nimi ve vztahu k možné smrti jako s ostatním cenným a důležitým majetkem.

 

Jednoduché a přehledné nastavení Entrustet

 

Přestože Entrustet nabízí celou řadu služeb, základní princip je jednoduchý. Nabízí možnost vytvořit a spravovat detailní seznam digitálních pohledávek a s plnou právní závazností libovolně rozhodnout o tom, co se s každou z nich má stát po smrti jejich majitele. Jde tak vlastně o online poslední vůli, která dědicům místo nakládání s majetkem určuje nakládání s internetovým bankovnictvím, rozhoduje o přístupu k Gmailu nebo umožňuje předat dál účet na Twitteru.

Lepší než šetřit na rakev

Služba nacházející se momentálně ve fázi open-beta bude oficiálně spuštěna koncem dubna a základní funkce jsou přístupné zdarma. Mezi ty zpoplatněné patří například ochrana a ukládání dat spojených s vaší internetovou přítomností, což můžete ocenit už během svého života. Původní cílovou skupinou byla věková kategorie 45-65 let, podle autorů projektu je nicméně velkým překvapením nečekaný zájem mladých lidí, kteří mnohdy nemají ani klasickou poslední vůli. Entrustet si ostatně odnesl i studentské ocenění Students’ Choice Award v soutěži pořádané Wisconsinskou univerzitou.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejzajímavější startupy druhého dne The Next Web

Pomocník pro každého hatera, televize z vaší RSS čtečky nebo odpověď na nekonečné problémy s plánováním schůzek. Z desítek startupů, které se pohybovaly na konferenci The Next Web, jsme sice nezvládli ani polovinu, přesto jsme ale potkali pár z různých důvodů zajímavých projektů - byť to nutně neznamená, že bychom vždy věřili v jejich úspěch.
Přečtěte si více

Petr Biskup z IBM: Vybudujme z Česka a Slovenska další Silicon Valley

Petr Biskup pracuje jako ecosystem development alliance manager. „Sám nevím, co to přesně znamená,“ směje se na úvod rozhovoru. Jeho úlohou je v společnosti IBM vytváření aliancí s různými partnery v rámci startupového ekosystému v České republice a na Slovensku. „Lidštěji by se dalo říct, že jsem manažer startupového programu. Vím, ten oficiální název je hrozný,“ doplňuje s úsměvem.