Faculte: jednodušší online video prezentace

Startup Faculte má za cíl poskytnout především podnikům jednoduchou platformu pro tvorbu kvalitních online video prezentací, především demo videí, interních instruktážních videí nebo videí pro podporu zákazníkům.

Prezentace rozhodně nejsou novým tématem a k jejich tvorbě lze použít nepřeberné množství aplikací, PowerPointem počínaje a Keynote konče. Faculte, startup představený na festivalu DEMO, nabízí platformu na bázi crowdsourcingu, aby na tvorbě prezentace mohlo online spolupracovat více lidí naráz. Podobný princip používá například projekt Sliderocket, který se ale zaměřuje pouze na slajdy, nikoliv na video.

Prezentace vytvořené přes Faculte mohou obsahovat video, zvukový komentář, statické obrázky, slajdy z PowerPointu a anotace. Narozdíl od většiny programů k editaci videa, kdy každá změna znamená potřebu renderování nového videa, umožňuje Faculte provádět změny jednoduše – jakákoliv změna, kterou ve videu provedete, se okamžitě projeví ve všech vložených verzích na jiných webech, což zní bez nadsázky jako rajská hudba pro video publishery. Podniky dále jistě ocení možnost jednoduchého zabezpečení publikovaného obsahu, který může být zaheslován, nebo dokonce zpoplatněn, pokud je cílem dané video monetizovat.

Samotná tvorba prezentace (Faculte používá termín broadcast, tedy vysílání) je zjednodušena na intuitivní drag’n’drop proces, v čemž se podobá například Pinnacle Studiu. Faculte používá freemium model distribuce – v základní verzi je zdarma, vybavenější verze začíná na ceně 50 USD za měsíc.

Podívejte se na prezentaci projektu, vytvořenou samozřejmě přímo ve Faculte:

Total
0
Shares
Další články