Facebook uvedl Instant Games, jedním z partnerů je český Gamee

Největší sociální síť světa zjevně chce, abychom na ní trávili ještě více času. Rozhodně jde dobrým směrem. Představila Instant Games – herní platformu, díky které je možné hrát s kamarády hry přímo v Messengeru a na News Feedu. A to jak na telefonu, tak na webu. Novinka je dostupná pro uživatele ve třiceti zemích. Co se týče telefonů, funguje na iOS 8 a vyšším nebo na Androidu 5 a víc.

Zatím je platforma dostupná jen pro vybraných patnáct vývojářů v uzavřeně betě. A jedním z nich je Gamee, česká herní aplikace. Stojí za ní manželé Řežábovi (zainvestovali do ní 600 tisíc dolarů), projekt řídí Božena Řežábová a aplikaci vyvinulo Cleevio, které ji taky plní hrami.

“Je to pro HTML5 a social gaming obrovský milník, využijeme tu naše zkušenosti a spolupráce nám umožní konzultovat produkt a mít náskok při vytváření budoucnosti přímo s týmem Facebooku,” reagovala Božena Řežábová na svém profilu na síti.

 

Při startu projektu minulý rok v dubnu měl tým plány nastavené vysoko. „V prvním roce chceme miliony uživatelů, výhledově bychom chtěli být nejrychleji rostoucí sociální síť,“ uvedla tehdy Řežábová. Zjevně se plán plnit daří – tenhle týden Gamee oznámilo překročení 1,5 milionu hráčů.

developersA teď je jasné, že jich značně přibyde. Tým získává přístup na platformy, kde může svými hrami oslovit 1,79 miliardy lidí registrovaných na Facebooku, ze kterých celá jedna miliarda využívá Messenger. Zatím si uživatelé mohou zahrát 17 her (v plánu je jich mnohem více) a patří mezi ně klasiky jako Pac-man, Space Invaders, Galaga či třeba EverWing.

instant-games

Total
0
Shares
Další články