Facebook odblokoval Školní sešit, čekají ho změny

Jen několik dní od zveřejnění informací o tom, že Facebook zablokoval službu Školní sešit a de facto ji tak vyřadil z provozu, je český startup opět funkční. Přestože stále není stoprocentně jasné, v čem bylo jádro pudla, berou si tvůrci ze zkušenosti poučení a svou službu upraví.

O problému jsme poprvé informovali minulý týden v pátek, kdy Školní sešit vydal tiskovou zprávu. Případ vyvolal velký zájem i bouřlivé debaty o příčinách problémů a do řešení případu se vložila řada internetových osobností. Zakladatel služby Jakub Rož problém konzultoval například s Janem Řežábem ze SocialBakers, na doporučení Oldy Neubergera se zase na svého account managera ve Facebooku v této věci obrátila i agentura Brandz Friendz, podle níž Facebook obratem přislíbil, že se na celou situaci blíže podívá.

Ať už nakonec přišel hlavní impulz odkudkoliv, faktem je, že v současnosti propojení služby s Facebookem funguje jak má.

Podle Rože Facebook ve zdůvodnění uznal, že v původně vytýkané oblasti nepovolených platebních metod aplikace pravidla neporušuje. Domnívá se zároveň, že problémem mohlo být spíše přispívání na Zeď uživatelů ihned po přihlášení do aplikace. Jelikož ale Školní sešit spoléhá kromě Facebooku také na platformy Android nebo iOS od Applu, který má podobně striktní pravidla placení, rozhodli se údajně tvůrci po této zkušenosti platební model upravit tak, aby do budoucna předešli dalším potenciálním problémům.

Ke změnám v tomto směru nicméně teprve dojde, společnost chce o novinkách i celém případu podrobněji informovat během přibližně dvou týdnů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inkubátory v Česku a na Slovensku si začaly vyměňovat zkušenosti

Stejně jako startupy, i všechny inkubátory, akcelerátory a technologické parky se setkávají s podobnými těžkostmi. Jde jim jak o vlastní přežití, tak o co možná nejlepší podporu inkubovaných firem. Proto se některé tyto organizace dohodly, že by si mohly prostřednictvím videokonference občas vyměnit zkušenosti a sdělit ostatním, co se jim povedlo nebo naopak nepovedlo vyřešit.