Facebook koupil startup Snaptu, který dělá z běžných telefonů smartphony

Facebooku se natolik zalíbila spolupráce se Snaptu, izraelským tvůrcem pokročilých aplikací pro běžné telefony, že si izraelský startup koupil. Díky Snaptu stačí k přístupu na Facebook nebo LinkedIn jakýkoli mobil s internetem.

Cena za převzetí Snaptu založeného roku 2007 nebyla oficiálně oznámena, podle izraelských médií se ale pohybuje kolem 70 milionů dolarů. Koncem ledna tohoto roku Facebook představil ve spolupráci se Snaptu mobilní aplikaci pro takzvané feature neboli hloupé telefony, která má zvýšit mobilní dostupnost jeho služeb. Jen před pár dny byla oznámena také podpora sítě LinkedIn.

“Brzy jsme se rozhodli, že pracovat jako součást týmu Facebooku nám poskytuje nejlepší příležitost ke stálému zrychlování vývoje našich produktů,” píše Snaptu na svém blogu. “Navíc spojení s Facebookem znamená, že můžeme mít ještě větší vliv na svět.”

K akvizici se vyjádřil i Facebook: “Snaptu je startup provozovaný skupinou vysoce inovativních inženýrů a podnikatelů, se kterými již úzce spolupracujeme na vývoji mobilní aplikace pro feature telefony. Jako naše součást nám tým Snaptu a jeho technologie umožní vytvořit mnohem lepší verzi Facebooku pro běžné telefony mnohem rychleji.”

Snaptu jsme vám poprvé představili loni v září.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Geewa

V naší pravidelné (jak jen to jde) rubrice věnované zajímavým českým online službám s velkými ambicemi se tentokrát podíváme na zoubek herní společnosti Geewa. Má už sice pár let fungování za sebou, ale aktuálně je skvělým příkladem toho, jak včas opustit skomírající model a začít jinak a lépe.