Evropská startupová soutěž CESA vyhlásila nejlepší české startupy ve 13 kategoriích

Do šestého ročníku evropské startupové soutěže CESA bylo v Česku nominováno více než tři sta startupů, jeden z nich získá titul Startup roku. Finalisté bojují o titul celkem ve 13 kategoriích, vítěz každé kategorie postupuje do finále v Bukurešti. Slavnostní vyhlášení českých vítězů proběhne 25. září v pražském klubu Swim.

“Startupových soutěží je na trhu spousta a hrozně často bohužel za moc nestojí. CESA podle mě vyniká – má 6 let tradice a celoevropský význam. Účast dává startupům hodnotu, to je nejdůležitější, díky tomu jsou ve finále skvělé projekty,” říká Jiří Vicherek, zakladatel agentury Fenek, která národní kolo CESA v ČR druhým rokem řídí.

České startupy se utkají ve 13 kategoriích. Nejtěžší rozhodování bude mít porota v kategoriích Best Social Impact Startup, Best AI/ Machine Learning Startup a královské kategorii Startup of the year. Z loňských výherců jmenujme třeba Blocknify, Spendee nebo DeafTravel. Dominovala však Dita Přikrylová (Czechitas), která se stala také evropskou vítězkou v kategorii Female Role Model. Kdo postoupí do letošního semifinále v Bukurešti, se dozvíme na slavnostním vyhlášení, které proběhne ve středu 25. září v pražském klubu Swim. Podívejte se na seznam finalistů.

Startup of the Year

Best AI/ Machine Learning Startup

Best Software Development Partner – Category Representative

Best IoT Startup – Category Representative

Best Social Impact Startup

Best Fintech Startup

Founder of the Year

Digital Nomad / Freedompreneur of the Year

Best Blockchain Startup – Category Representative

Best Newcomer

Best Coworking Space

Female Role Model of the Year

Best Accelerator or Incubator Program

Z celkového počtu 323 nominací se do užšího výběru dostalo 39 startupů a osobností. Do výběru se může zapojit i veřejnost prostřednictvím online hlasování. Jména vítězů, která vzejdou s hlasování poroty i veřejnosti, se dozvíme příští týden na vyhlášení.

Partnery akce jsou agentura CzechInvest, která se v rámci startupového oddělení věnuje expanzi českých startupů do zahraničí, a advokátní kancelář Novalia. “Pro úspěch startupu i celé scény je důležité neuvažovat jen v kontextu Česka, ale dívat se za hranice. Soutěž CESA nám dává smysl, protože spojuje dohromady jinak rozdrobené ekosystémy jednotlivých zemí,” komentuje akci Jakub Císař, partner advokátní kanceláře Novalia, která stála u mnoha startupových investic a zastupovala foundery u těch největších českých exitů.

Soutěž CESA proběhne už pošesté a pokračuje tak ve vytváření půdy pro vznik startupové sítě napříč středoevropskými zeměmi. Akce spadá pod křídla soutěže Global Startup Awards, které každoročně zaštiťuje setkání těch nejlepších “think big” nápadů z celkem pětačtyřiceti zemí Evropy, Asie i Afriky, a to v rámci pěti světových regionů. Každý region se v pojetí svého kola liší. “Každý rok důkladně scanujeme startupový ekosystém po celé Střední Evropě a vybíráme taková témata, která odráží regionální specifika. Z toho vzejde soubor kategorií, ve kterých startupy soutěží napříč všemi zeměmi celého regionu,” vysvětluje Ricardo Maia, relationships executive z Global Startup Awards.

Od svého založení v roce 2012 prošly soutěží stovky startupů a význam CESA díky tomu neustále roste. Kdo bude reprezentovat českou startupovou scénu se dozvíme ve středu 25. září v pražském klubu Swim.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rastislav Turek: Ake startupy by som rad videl ja

Jaké vlastnosti a postoje by v ideálním případě měli mít zakladatelé startupů? A jak by měli k podnikání přistupovat? U příležitosti vyhlášení nového kola StartupYardu se vynořilo několik zajímavých příspěvků, které se nad budováním inovativní firmy zamýšlejí. Jeden z těch nejzajímavějších sepsal náš slovenský oblíbenec Rastislav Turek.