Evropská soutěž pro podnikatelky bude oceňovat ty nejlepší projekty. Ve výběru je i český MyStay

Ženy ve startupech se dostávají ke slovu. Nejvíc teď budou slyšet v Budapešti – své místo na výsluní si můžou získat v rámci soutěže CEE Women Startup Competition. Akce, která je pro nás zajímavá hned dvojnásob – mezi pouhými dvanácti zvanými ženskými startupy je totiž i český projekt MyStay.

Ženy ve startupech se dostávají ke slovu. Nejvíc teď budou slyšet v Budapešti – své místo na výsluní si můžou získat v rámci soutěže CEE Women Startup Competition. Akce, která je pro nás zajímavá hned dvojnásob – mezi pouhými dvanácti zvanými ženskými startupy je totiž i český projekt MyStay.

Očekávejte růžové vizuály, ale nijak zvlášť růžové podmínky: CEE WSC je pět dní dlouhá akce pro podnikatelky plná školení s vyvrcholením během Demo dne, kdy svůj startup můžou představit odborné porotě.

To, že je mezi vybranými projekty i ten český, znamená velký úspěch. Do akce se letos přihlásilo přes 120 startupů, což je dvojnásobek, než o rok dřív. Takže vybraný byl jen každý desátý tým. Hned tři zářezy má Maďarsko, mezi projekty je i Rakousko, Estonsko nebo Rumunsko. A samozřejmě zmíněný český MyStay.

Tým se na Budapešť už aktivně chystá. “Naše příprava se během včerejška stočila k organizační informaci, že pitch na Demoday bude pouze dvouminutový, stejně tak i následné otázky od poroty. Jelikož je to velmi krátký čas na precizní představení projektu a jeho budoucnosti, požádali jsme o praktické rady zkušené prezentéry Lukáše Hrdličku z Presenation.com a Adama Kurzoka z Olza Ventures. Finální podobu pitche však plánujeme doladit po workshopech v Budapešti,” říká Pavlína Zychová, spoluzakladatelka MyStay.

Aplikace se zaměřuje na komunikaci mezi hotelem a jeho hosty, a to na mobilních telefonech, tabletech, pomocí televizí ve vestibulech, hotelových pokojích nebo v konferenčních prostorech. Prodává služby, promuje novinky a chlubí se tím, že šetří čas zaměstnanců i peníze, které by na ně jinak hotel musel dát. MyStay seznamuje hosty i s městem a jeho okolím.

Slibuje služby šité na míru konkrétnímu hotelu a jednoduše nechává jeho hosty, aby se obsloužili sami. V zásadě ve všech oblastech, které ubytovací zařízení může nabídnout.

mystay

Ženská soutěž CEE Women Startup Competition si zve jen vybrané startupy. Letos se koná podruhé. Ten nejlepší nápad bude vybírat 23. března v Budapešti a slibuje živý přenos. Hlavní podmínkou pro účastníci se projekty je jednoduše to, aby ve startupech převažovaly ženy jako majitelky nebo zakladatelky.

Na přehlídku úspěšných startupů se můžete podívat tady, stejně jako na porotu, která je vybírala. Nečekejte čistě módní, rodinně zaměřené nebo zvířecí projekty. Řada ženských startupů se rozhodla jít velice technickou cestou, i když třeba design k ní někdy přidává – tak jako například v případě ruského Zdravprintu, který díky 3D tisku slibuje třeba lepší (a hezčí) dlahy.

zdravprint

Že porota vybírá dobře, je vidět třeba na úspěchu loňské účastnice Ursky Srsen z týmu SameBug, která zvítězila Pioneers Festivalu a maďarský startup dostal investici z Massachusettského technologického instititutu v Bostonu. Letos pořadatelé uvádějí, že se vedle hodnotných cen třeba od Applu, coworkingového prostoru nebo startupových konferencí soutěží třeba o šanci získat od soukromých investorů 511 tisíc eur.

V porotě bude mimo jiné Edina Heal, country manažerka Googlu, Kamilla Szadrocha, COO inkubátoru Aquincum Technology nebo Matthew Ftacnik, spoluzakladatel TheSpot.sk. Mezi mentory Istvan Sudy, který působí na Startup Pirates nebo Pioneers Festival, Tamas Muller, zakladatel CEE WSC nebo David Trayford, zakladatel TheHub.hu.

Total
0
Shares
Další články