Enern investoval do online alternativy k realitnímu trhu

Skupina Enern založená Petrem Šmídou, Pavlem Muchou, Radkem Švecem a Radovanem Nesrstou (v srpnu 2015 se stal partnerem také Tomáš Čupr) investovala do dalšího projektu. Nový portál Flatio.cz chce nabídnout ryze online alternativu k českému realitnímu trhu s jeho známými neduhy. Startuje v Praze a Brně, rozšiřování do dalších měst v ČR je v plánu.

„Pronajmutí bytu by jednou mělo být tak snadné, jako je nyní snadné rezervovat si pokoj v hotelu. Líbí se nám vize Flatia změnit kamenný svět pronajímání bytů,“ okomentoval investici v řádu jednotek milionů korun Pavel Mucha, partner Enernu. „Ceníme si také zkušenosti Radima a jeho týmu získaných z přidružených realitních projektů,“ dodal.

Platforma propojující majitele bytů se zájemci o pronájem jde podle společnosti mnohem dále než stávající služby. Flatio zájemci umožní si byt rezervovat i pronajmout online, a pak se rovnou nastěhovat. Uživatelé tak ušetří čas, protože nemusejí jednat s realitními kancelářemi.

Podle plánu projektu odpadá dokonce i nutnost prohlídky bytu. Z ověřené nabídky si zájemce prohlédne byt prostřednictvím fotografií a zejména virtuální prohlídky. Následně si byt zarezervuje a uzavře s majitelem online smlouvu.

„Díky rezervačnímu systému víme, který byt je kdy volný. Zájemci si tak vybírají pouze z dostupných bytů a neztrácejí čas studováním neaktuálních inzerátů,“ popsal rezervační proces zakladatel Flatia Radim Rezek. Se svým týmem má z dalších služeb pronajímání dlouholeté zkušenosti – provozuje třeba server na studentské bydlení Studentreality a stojí za sítí apartmánů Chillhills.

Detail nabídky na flatio.cz
Detail nabídky na flatio.cz

„Flatio zůstává s klientem i po uzavření smlouvy a nabízí mu další zjednodušení celého pronájmu,“ slibuje Rezek.

Majitelům bytu Flatio slibuje volnost od realitních kanceláří, avšak s veškerým komfortem. Pokud chce pronajímat online, musí pouze fotografovi Flatia umožnit pořízení virtuální prohlídky a fotografií bytu.

„Majitele nezdržujeme focením podkladů na klasickou zrcadlovku, ale využíváme specializované zařízení, které stejnou práci udělá za jednu minutu,“ popsal Rezek. Do 24 hodin má být inzerát zveřejněn online a majitel si může vybírat ze zájemců, kteří si jeho byt chtějí pronajmout, a navrhnout jim uzavření smlouvy online. „Samozřejmostí je, že majitelům zájemce o bydlení prověříme z pohledu rizikovosti,“ doplňuje Rezek.

Administrační rozhraní majitele nemovitosti
Administrační rozhraní majitele nemovitosti

V klubu se Slevomatem, Rohlikem a Twistem

Flatio se tak stalo dalším startupem, ve kterém Enern získal podíl. Zařadilo se mezi firmy jako třeba Slevomat, Rohlik.cz, Twisto, Lavito.pl či ROI Hunter. Investiční skupiny dosud v Česku a Polsku investovala 55 milionů eur, svoji kancelář má také v Berlíně, jednom z evropských hlavních měst startupových center.

V současné době Enern spouští také nový fond zaměřený na digitální technologie s kapitálem bezmála 1,5 miliardy korun. Součástí skupiny jsou také dva fondy investující do internetových startupů v celkové velikosti 20 milionů eur.

Total
0
Shares
Další články