EIT Digital vyhlásilo soutěž pro rychle rostoucí startupy z oblasti digitálních technologií

Kdo bude další evropskou technologickou hvězdou? Tuto otázku si pokládá EIT Digital – přední evropská organizace pro digitální inovace a vzdělávání. Rychle rostoucí startupy využívající digitální technologie ve svých produktech či službách se mohou přihlásit do šestého ročníku soutěže EIT Digital Challenge. Deset nejlepších obdrží ceny v celkové výši 750 tisíc eur. Uzávěrka přihlášek je 14. června 2019.

Soutěž EIT Digital Challenge nyní přijímá žádosti firem, které mají inovativní produkty či služby v oblasti digitálních technologií. Startupy s  platícími zákazníky – tzv. scaleupy – se mohou přihlásit do jedné z následujících pěti kategorií: Digital Tech, Digital Cities, Digital Industry, Digital Wellbeing a Digital Finance.

„Ze všech uchazečů vybereme 25 firem, celkem pět pro každou kategorii, a pozveme je na exkluzivní akci do Bruselu, kde se představí porotě zastoupené předními korporacemi a investory,“ říká Dolf Wittkamper, ředitel akcelerátoru EIT Digital.

„Během této akce bude vyhlášeno celkem 10 výherců. V každé kategorii vybere porota dvě nejlepší firmy, které získají celoroční podporu na míru od EIT Digital v hodnotě 50 tisíc eur. Vítěz v každé kategorii navíc obdrží odměnu ve výši 50 tisíc Eur,“ dodává Wittkamper.

Soutěž se zaměřuje na tzv. deep tech scaleupy, které mají unikátní produkty využívající sofistikované, obtížně napodobitelné digitální technologie. „Evropa má unikátní příležitost hrát klíčovou roli v oblasti digitálních technologií se zaměřením na oblast deep tech, které ovlivní všechny průmyslové oblasti. Prostřednictvím soutěže EIT Digital Challenge chceme identifikovat ty nejzajímavější evropské firmy a podpořit je na cestě stát se budoucími lídry v oblasti digitálních technologií,“ říká Chahab Nastar, ředitel inovací EIT Digital.

“Soutěž EIT Digital Challenge je ideální příležitost pro firmy, které jsou již etablované na domácím trhu a chtějí expandovat do zahraničí,“ říká Giuseppe Giordano, výkonný ředitel firmy Enerbrain, která zvítězila v soutěži EIT Digital Challenge v roce 2018.  Krátce nato se stala jednou z firem podpořených akcelerátorem EIT Digital.

Výhra v soutěži nám přinesla značnou viditelnost a zvýšila naši reputaci. Tým akcelerátoru EIT Digital nám aktuálně pomáhá získat zákazníky a investory na fragmentovaném evropském trhu,” doplňuje Giordano.

EIT Digital akcelerátor tvoří tým téměř čtyřiceti zkušených business developerů a investičních expertů, kteří působí ve třinácti evropských metropolích a také v Silicon Valley. Od roku 2012 podpořil akcelerátor EIT Digital více než 300 rychle rostoucích startupů při získání zákazníků a investic.

Pro úspěch v soutěži musí firmy splnit následující kritéria: Musí být založeny v jedné z členských zemí Evropské Unie, musí být v růstové fázi vyjádřené ročním obratem alespoň 300 tisíc eur či investicí alespoň 2 miliony eur a nesmí být starší deseti let.

Uzávěrka soutěže je 14. června a více informací najdete na https://challenge.eitdigital.eu a na stránkách Jihomoravského inovačního centra.

Od svého počátku v roce 2014 se do soutěže EIT Digital Challenge přihlásilo víc než 1800 firem z celé Evropy a většina vítězů se stala mezinárodně úspěšnými firmami.

Total
0
Shares
Další články