Slevových produktů Crowdmob nabízí v současnosti hned několik. Prvním z nich je produkt nazvaný pracovně “Appy Meals”, v jehož rámci dostanou uživatelé možnost koupit si se slevou reálné zboží, k němuž jako bonus dostanou placenou aplikaci zdarma. Název Appy Meals pak pochází z faktu, že většinou se jedná o pokrmy či nápoje. Typickým příkladem takového Appy Meal je dárkový kupón od Starbucks v hodnotě 10 dolarů, který si uživatel může pořídit za 9 dolarů a k němuž zdarma dostane placenou hru Angry Birds.
Dalším obdobnou nabídkou je kombinace virtuálního zboží z aplikací s kupóny na reálné zboží. K těmto prodejům obvykle dochází v alikacích, které jsou ke stažení zdarma a které monetizují například prodejem virtuální měny. Místo pouhého nákupu virtuální měny dostane díky nabídce Crowdmob uživatel možnost si za výhodnější cenu spolu s virtuálním zbožím koupit i dárkový kupón, například do zmíněné kavárenské sítě Starbucks, nebo třeba do kina. Zakladatelé Crowdmobu nápad zdůvodňují tím, že hry jsou nejlepší způsob jak nalákat uživatele, kteří již nemají problémy s placením za aplikace či virtuální měnu, k placení za zboží reálné.
Protože ale platit online zatím není ochotný každý, ať již kvůli obavám o bezpečnost nebo jednoduše kvůli nedostatku prostředků, existuje pro uživatele i speciální varianta, jak si kupóny vysloužit zdarma. Díky této možnosti si uživatelé mohou sledováním videoreklam našetřit speciální body, které následně lze pro nákup Appy Meals a dalších nabídek od Crowdmobu využít místo hotovosti.
Saverin čelí nařčením z daňových úniků
Další na řadě poté je speciální API, které umožňuje obchodním partnerům z řad developerů a prodejců vytvářet jak vlastní úkoly, za něž uživatelé mohou získávat body pro nákup, tak také vlastní kombinace odměn a dárkových kupónů. Crowdmob monetizuje pokaždé, když uživatelé provedou nákup nebo nainstalují aplikaci, a to podílem z celkové částky.
Saverin zaslal TechCrunchi k projektu vyjádření, že se mu líbí nápad kombinace reálného a virtuálního zboží a je mu sympatický tým lidí, kteří Crowdmob společně tvoří. Sám Eduardo ovšem má nyní plné ruce práce, protože jeho nedávné rozhodnutí změnit občanství z amerického na singapurské vyvolalo v USA bouři nevole kvůli obavě z daňových úniků. Saverin tak nyní přes média americké oficiální orgány pilně ujišťuje, že žádné úniky v plánu nemá a daně vyplývající ze svých amerických příjmů odvede. Ani to mu ale nezabránilo Zuckerbergovi řádně pogratulovat k dnešnímu rekordnímu vstupu na burzu.
Via TC