eClub a Samsung vyhlašují studentskou vývojářskou soutěž

Samsung a eClub ČVUT připravili pro studenty českých vysokých škol soutěž, kde mohou vítězné týmy získat stipendium až 20 tisíc korun, přístupy na vybrané akce do startupového prostoru Node5 a tablety od Samsungu. Vítězné soutěžní aplikace se také dostanou až k uživatelům mobilních zařízení Samsung.

eClub ČVUT si klade za cíl podporovat nadané studenty a umožnit jim převést jejich podnikatelské nápady do praxe. Pro všechny studenty, kteří se zabývají (nebo chtějí zabývat) programováním aplikací pro moderní mobilní zařízení, nyní ve spolupráci s českým zastoupením Samsung Electronics vyhlašuje soutěž o nejlepší aplikaci ve dvou kategoriích – pro tablety Galaxy Tab a přístroje Galaxy Note.

“Hlavním přínosem naší soutěže je skutečnost, že se vítězné aplikace dostanou přímo ke koncovým uživatelům produktů Samsung. Všechny aplikace musí splňovat podmínky pro uveřejnění v obchodě s aplikacemi SamsungApps, neboť vítězné aplikace pak budou na půl roku součástí nabídky tohoto obchodu. Pak je ovšem autoři budou moci nabízet ke stažení sami, nebo budou mít právo je prodat třetí straně. Takto nastavený model je jistě zajímavý jak z hlediska propagace, tak z hlediska monetizace,” říká zakladatel a vedoucí eClubu Jan Šedivý z katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Soutěžní projekty, jejichž podnikatelský plán bude třeba obhájit před mezinárodní porotou, je možné přihlásit do 1. listopadu 2012. Na konec listopadu je plánován Demo Day a o vítězích bude rozhodnuto v polovině prosince. Tři nejlepší týmy v každé kategorii dostanou stipendia ve výši 20, 15 a 10 tisíc korun. Více informací naleznete na stránkách soutěže.

Total
0
Shares
Další články