eClub a New York University vyhlašují App Challenge

eClub ČVUT ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a také americkým Vavrick Street inkubátorem při Polytechnic Institute of New York University připravili pro studenty českých vysokých škol další soutěž, která je tentokrát zaměřena na oblast mobilních her. Vítězný tým bude odměněn založením firmy v USA.

eClub ČVUT, jehož hlavním posláním je podpora inovativních nápadů studentů a uvádění jejich podnikatelských záměrů do praxe, vznikl v roce 2010 na katedře kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Od doby svého založení vyhlašuje pravidelně studentské soutěže a nyní přichází s další inovací – soutěží mezinárodní.

“Již nějakou dobu spolupracujeme s ateliérem multimédií na UTB. Studenti mají skvělé grafické nápady, ale většinou je nedotáhnou do fungujících aplikací. Na ČVUT máme programátory, kteří nevynikají v grafickém designu. Hlavní myšlenkou nové soutěže je tedy spojení programátorů z ČVUT a grafických designérů z UTB,” říká zakladatel eClubu Jan Šedivý.

Soutěž je zaměřena na hry pro mobilní zařízení – telefony nebo tablety. Účastníci soutěže si mohou vybrat ze seznamu grafických návrhů, ale mají možnost přihlásit se i do volného tématu, jehož designové zpracování bude zcela v režii vývojářů. Vytváření soutěžních týmů bude probíhat pomocí aplikace Basecamp, přihlášení soutěžící si budou moci prohlížet navrhované projekty a diskutovat s ostatními soutěžícími tak, aby mohli vytvořit tým s někým, kdo bude mít podobné vize.

“Mezitím, co jsme řešili takovéto propojení programátorů a grafiků, jsem navštívil ředitele inkubátoru Vavrick Street Steva Kuyena, který bude hostem eClubu 24. září. Zjistili jsme, že máme společné problémy, a proto jsme se dohodli udělat soutěž společně a vytvořit tak mezinárodní soutěžní týmy,” dodává Šedivý.

Termín podání přihlášek do Basecampu je 5. listopadu. Vítězný tým pak bude vyhlášen již 12. listopadu. Výhercům bude založena vlastní firma v USA, což znamená, že dostanou šanci rozjet svůj byznys na nejzajímavějším trhu ve světě. Více informací a podmínky soutěže naleznete na stránce akce.

Total
0
Shares
Další články