EchoSign dosáhl na 1 milión uživatelů e-podpisu

Startup jménem Echosign nabízí online prostředí pro elektronické podpisy, určené především pro zjednodušení firemních operací. Od založení v roce 2006 stihl EchoSign vyrůst až na současný 1 milión uživatelů.

EchoSign podle svých slov pomáhá každý měsíc skrze svoji službu uzavírat kontrakty v hodnotě vyšší než 200 miliónů dolarů. Služba dovoluje velmi jednoduše přidat digitální podpis ke smlouvám a dalším obchodním spisům, následně celý dokument uložit v digitálním formátu a zapomenout na potřebu faxu, skeneru, tiskárny… EchoSign funguje na bázi “vyzkoušej a kup”, základní služba je zdarma, ale za měsíční poplatek ve výši 15-300 dolarů dostane zákazník balík výhod a funkcí navíc – například PDF šifrování a zlepšenou ochranu pomocí hesla.

Spoluzakladatel a CEO EchoSign, Jason Lemkin, tvrdí, že elektronické podpisy začaly získávat na síle s nástupem Saas (Software as a Service – Software jako služba). Jedním z významných partnerů EchoSign je například webova služba pro zlepšení produktivity, Zoho.

EchoSign získal zatím od investorů 8,5 miliónu USD, jeho největší konkurencí jsou DocuSign a VeriSign. Vedle informace o celkovém počtu zákazníků firma nezveřejnila počet platících zákazníků, ani informace o ziskovosti.

Podívejte se na krátké propagační video EchoSign:

EchoSign: The Way the Web Signs from FromEchoSign on Vimeo.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

DameJidlo.cz je na trhu 6 měsíců, realizovalo 250 tisíc objednávek

Internetová služba DameJidlo.cz za prvních šest měsíců zaznamenala 250 tisíc objednávek a do konce roku jich plánuje přijímat 100 tisíc měsíčně. S růstem služby souvisí také rozšiřování nabídky o nové restaurace - v současné době je to 400 restaurací a jenom za květen přibylo dalších 55. "Růst služby souvisí také s budováním vlastní kurýrní služby. V Praze jsme vlastní kurýry měli již v listopadu a v Brně jsme ji spustili na začátku května,“ říká zakladatel firmy Tomáš Čupr. V budoucnu by se služby měly rozšířit i o rozvoz potravin.