Druidly oficiálně startuje, Survio hlásí uživatele ze 100 zemí

Společnost Druidly, poskytovatel platformy pro automatickou distribuci obsahu na mobilní telefony, tablety a počítače, dnes vstoupila do fáze veřejného betatestování a představila také prvního klienta. Další český startup s globálními ambicemi, dotazníková služba Survio, pak oznámila, že ji využili lidé z více než 100 zemí.

Cílovou skupinou Druidly jsou specializované časopisy či oborové blogy, pro které byl dosud vstup na mobilní platformu příliš nákladný. Investice, které by takoví provozovatelé museli vložit do vývoje typické aplikace, navíc jen pro jednu mobilní platformu, jim teď vystačí na pět let využívání služeb Druidly. Aplikaci si navíc každý vytvoří  sám pomocí intuitivního průvodce. Využívání služby je zatím na pozvánky, požádat je možné na e-mailové adrese hello@druidly.com.

Jedním z prvních klientů, kteří služeb Druidly využili, je známý herní magazín Games.cz, provozovaný společností Tiscali Media. “Aplikace vznikla naprosto bezproblémově, s minimálními zásahy z naší strany,” říká Martin Bach, product manager Games.cz. “S Windows 8 předpokládáme velké rozšíření tabletů a dalších dotykových zařízení a doufáme, že nová aplikace Games.cz od Druidly nabídne našim čtenářům přesně takový komfort, jaký od nového systému očekávají.”

Kromě vytvoření aplikace služba zajistí také umístění do obchodů s aplikacemi, následné aktualizace i distribuci dat čtenářům po celém světě. V rámci služby má zákazník též přístup do analytického modulu, kde může sledovat chování uživatelů své aplikace. Mimo jiné je z modulu možné vyčíst, kolik času uživatel strávil u jednotlivých článků, nebo které titulky přitáhly nejvíce pozornosti.

Společnost Druidly založili David Šmehlík, majitel digitální agentury Fleveo, a Martin Malý, autor blogovacího systému Bloguje.cz a bývalý šéfredaktor magazínu Zdroják.cz. První platformou, kterou služba podporuje, je Windows 8. Nyní tým vývojářů usilovně pracuje na dalších, především iOS a Androidu.

Další dnešní novinka, která pochází z rodiny českých globálních startupů sdružených v rámci volné platformy Global Startups, se pak týká dotazníkového systému Survio. Jeho uživatelé již pocházejí z více než 100 zemí, přičemž dosažení 69 zemí oznámila společnost teprve na konci srpna. Další podrobnosti se jistě dozvíme v rámci příštího setkání Global Startups, zatím si můžete připomenout české startupové aktuality z toho předchozího.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Data orgasmus, Miloš Endrle a StartupYard

Startupisté, marketéři, šéfové korporací, novináři. Těm všem je vtloukáno do hlavy, že dneska se musí všechno měřit a vyhodnocovat. Z koho si na českém internetu vzít příklad při budování vlastního byznysu postaveného na datech? I tomu se v dnešním speciálním datovém dvojblogu věnuje hostující Petr Šimeček z Kebooly.