Dozvuky MWC: Barcelonské startupové pitchování

Na Barcelonském mobilním kongresu se představila celá řada známých i neznámých startupů, které se utkaly v několika pitch-offech. Jeden byl určen pro začínající španělské podnikatele a pořádal ho TechCrunch. V porotě tak zasedli hvězdy startupového nebe v čele s Mikem Butcherem.

V porotě pomáhal i zakladatel prohlížeče Skyfire Nitin Bhandari, který v současné době pracuje pro Operu. TechCrunch pronajal úžasnou historickou budovu v centru Barcelony, sehnal i poměrně dost sponzorů a tak celý večer mohl probíhat ve značně odlehčeném duchu nad dobrými koktejly.

Většina španělských startupů byla tento večer zaměřena na oblast cestovního ruchu a jejich prezentace nebyla moc dobrá. Vítěz nabídl něco úplně jiného, aplikaci pro tablety, která dovolí slepým lidem využívat webový prohlížeč, aniž by museli kupovat drahý hardware nutný pro podobné případy. Oceněný startup pak získal letenky do NewYorku na setkání s investory.

Další pitch-off probíhal přímo na kongresu, v porotě seděli např. Dr. Genevieve Bell z Intelu, Dragana Linfield od operátora Etisalat, John Occhipinti z Relay Ventures, Paul Lee z Deloitte a další.

Soutěže se zúčastnil startup Moovit – označovaný jako Waze pro veřejnou dopravu. Řeší problém s vyhledáváním spojů, jejich zpozděním. Aplikace do svého fungování zapojuje i crowdsourcing.

Dalším startupem byl Brewster, který se snaží spojit a spravovat všechny kontakty, linky na jejich sociální sítě a to vše přístupné odkudkoliv. Využívá toho, že všichni již máme spoustu kontaktů a pomalu se v nich začínáme ztrácet.

Poté přišla na řadu vizuálně velmi pěkná aplikace UMotif na sledování vlastního zdravotního stavu, která následně může pomoci lékařům se stanovením diagnózy.

Jasným vítězem se ale stala aplikace Wibbitz, která se snaží převádět zadané články do videa s vizuálně zajímavými prvky a voiceoverem. Zatím podporuje angličtinu a samozřejmě na kongresu představenou španělštinu. Osobně jsem byl z výsledku velmi překvapen, protože si dokážu osobně představit celou řadu nevýhod této aplikace.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Fest začíná, může vás dostat i do Valley

Program prvního českého Startup Festu už se téměř naplnil a obsahuje i pár specialit. Kromě třídenního Startup Live, nejrůznějších projekcí, slavnostních otevření a setkání s investory se odehraje také první pražský Startupcamp, kde se projekty mohou utkat o divokou kartu na účast v Silicon Valley StartupCampu. A skoro všude se zadarmo nejen dostanete, ale i napijete.
Přečtěte si více

Do CzechAcceleratoru se lze hlásit až do konce září

Agentura CzechInvest prodloužila IV. výzvu do projektu CzechAccelerator 2011-2014, který je určen pro malé a střední technologické firmy. Pokud byste rádi rozvíjeli své podnikatelské plány a projekty a hledáte partnery pro byznys nebo zkušenosti ve světových technologických inkubátorech, můžete se hlásit až do 30. září.